Yılın en iyi işvereni Turkcell

Dünyanın en geniş profesyonel ağı LinkedIn tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Talent Awards (Türkiye Yetenek Ödülleri) sahiplerini buldu. Turkcell, LinkedIn şirket sayfasındaki bütünlük, yaratıcılık ve etkileşim düzeyi nedeniyle “Yılın En İyi İşveren Markası” seçildi.

600 milyona yakın üyesiyle dünyanın en büyük profesyonel ağı olan LinkedIn tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen LinkedIn Talent Awards (Türkiye Yetenek Ödülleri) sahiplerini buldu. Türkiye’nin en güçlü şirketlerinin performansının bireysel ve kurumsal kategorilerde değerlendirildiği listede Turkcell, “Best Employer Brand-Yılın En İyi İşveren Markası” seçildi. Linkedin Insight Ekibi en iyi yetenekleri bulmak, kazanmak ve bünyesinde tutmak için LinkedIn Yetenek Çözümlerini kullanan Türkiye’deki 200’den fazla organizasyonun performansını tamamen sayısal verilerle inceledi. LinkedIn, şirketlerin sayfalarındaki bütünlük, yaratıcılık ve etkileşim düzeyini dikkate alarak yapılan analiz sonucu Turkcell, kurumsal kategoride bu ödüle layık görüldü. Ödüller, 1 Kasım 2018 tarihinde düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu.
Dijital operatörden ‘Dijital IK’
Dünyanın ilk dijital operatörü Turkcell’in, IK alanında hayata geçirdiği öncü uygulamalarla da farklılaştığını belirten Turkcell İnsan Kaynakları Direktörü Hasan Kaya, şunları söyledi: “3.5 yıl önce başlattığımız dijital dönüşüm stratejimiz doğrultusunda, IK süreçlerini de dijital ortamlara taşıdık. Geldiğimiz aşamada ihtiyaç duyduğumuz İK süreçlerine mobil ortamlardan ulaşabiliyor, dijitalleşen dünyada şirket ve çalışanlar olarak hız ve nokta atışı yaparak doğru insan kaynağına erişebiliyoruz. Yeteneğe ulaşmak üzere LinkedIn ile kurduğumuz güçlü işbirliğimiz sonrası elde ettiğimiz bu değerli ödül, doğru yolda olduğumuzun da kanıtı. Tüm bu çalışmalarımızın, dünyanın en geniş profesyonel ağı LinkedIn tarafından takdir edilmesi bizim için gurur verici.”

Türkiye’nin en büyük 200 şirketi yarışıyor
En iyi yetenekleri bulmak, kazanmak ve bünyesinde tutmak konusunda şirketlerin başarı hikayelerinin değerlendirildiği bu ilham verici listede, bireysel ve kurumsal kategoride ödüle layık görülenler belirleniyor. Ödüller bireysel kategoride “En Sosyal İşe Alım Uzmanı” ve “En Sosyal Yönetici”, kurumsal olarak da “En Başarılı İşe Alım Ekibi”, “En İyi İşveren Marka” ve “LinkedIn Yükselen Yıldız” branşlarında veriliyor. Türkiye’de 6 milyonu aşkın üyesiyle öne çıkan Linkedın, ülkemizde 200’den fazla kurumun performansını değerlendirerek bu listeyi hazırlıyor.