Yeşilay’dan Turkcell’e ‘Sosyal Sorumluluk Ödülü’

İnsana dokunan ve hayatı iyileştiren projelerin destekçisi Turkcell’e Yeşilay’dan ödül geldi. Yeşilay’ın bağımlılıklarla mücadele eden ve sağlıklı yaşamı misyon edinen kişi ve kurumları ödüllendirdiği Zümrüdüanka Ödülleri’nde Turkcell, ‘Sosyal Sorumluluk Ödülü’nü almaya hak kazandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilen ödül töreninde Turkcell adına ödülü, Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün aldı.

İSTANBUL- Turkcell’in sosyal sorumluluk alanında yaptığı çalışmalara bir ödül de Yeşilay’dan geldi. 1920 yılından bu yana bağımlılıklar ve zararlı alışkanlıklarla mücadele eden Yeşilay’ın ‘bağımlılıklardan uzak, sağlıklı yaşamı’ misyon edinen, söz ve eylemleriyle bu mücadeleye destek veren kişi, kurum ve kuruluşları değerlendiği Zümrüdüanka Ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle bu yıl beşincisi düzenlenen ödül töreninde, kültür sanat dünyasından spora, akademiden siyasete, medyadan sosyal sorumluluk projeleri alanına 6 kategoride kişi ve kuruma ‘En Yeşilaycı’ unvanıyla ödülleri takdim edildi. Turkcell, bu özel gecede ‘Sosyal Sorumluluk’ dalında En Yeşilaycı şirket seçildi. Ödülü, Turkcell adına Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk’ün elinden aldı.

 

Törende kısa bir konuşma yapan İsmail Bütün, Türkiye’nin Turkcell’i olarak gelirlerinin yüzde 1’ine tekabül eden yaklaşık 150 milyon TL’lik bir bütçeyi toplumsal fayda projelerine ayırdıklarına dikkat çekerek bu desteği sürdürmeye devam edeceklerini vurguladı.

 

Bağımlılıkla mücadeleye tam destek

Kurulduğu günden bu yana eğitim, kültür, sanat, spor gibi farklı alanlarda projelere destek vererek gençlerin eğitim ve sosyal alanda daha sağlıklı bireyler haline gelmesi için çalışmalar yürüten Turkcell, Şubat 2018’de de bağımlılıkla mücadeleye yönelik Yeşilay ile işbirliği protokolü imzalamıştı. Turkcell işbirliği kapsamında, çocuk ve gençlere yönelik tüm koruyucu, önleyici çalışmalarında Yeşilay’a tam destek vereceğini açıkladı. Turkcell ayrıca çalışanlarına Yeşilay tarafından bağımlılık yetişkin eğitimi verileceğini ve Yeşilay’ın firmalara yönelik sağlıklı çalışma ortamı oluşturmak için hayata geçirdiği İş Yaşamını İyileştirme programına da dahil olduklarını açıklamıştı.