Yerli BiP’te kullanıcı sayısı 1 yılda yüzde 70 arttı

Dünyanın ilk dijital operatörü Turkcell’in iletişimi dijitalleştiren uygulaması BiP, sunduğu özellikler ve artan kullanıcı sayısıyla küresel boyutta bir başarıya imza atıyor. Son bir yılda kullanıcı sayısını %70 artıran BiP, dünyadaki benzerleri tarafından birçok kez örnek alınan öncü özellikleriyle beğeni topluyor. Afrika’dan Antartika’ya 192 farklı ülkede milyonlarca kullanıcıdan tam not alan BiP, herkesi bu deneyimi yaşamaya davet ediyor.

Dünyanın ilk dijital operatörü Turkcell’in çeyrek asırlık tecrübesiyle hayata geçirdiği iletişim ve yaşam platformu BiP, kullanıcı sayısını Türkiye ve dünyada bir yılda %70 artırdı. Türk mühendisler tarafından geliştirilen %100 yerli ve milli uygulama BiP, sadece Turkcell abonelerini değil, Türkiye’deki diğer telekom operatörlerinin aboneleri de dâhil olmak üzere Afrika’dan Antarktika’ya kadar tüm dünyada 25 milyondan fazla kullanıcıyı buluşturuyor. Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarında olmayan birçok özelliği sayesinde fark yaratan BiP, iletişimde yeni bir çığır açmış durumda.

BiP Türkiye’den dünyaya yayılıyor

Türkiye’den çıkan yerli teknolojilerin yakaladığı başarının gurur verici olduğunu vurgulayan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Turkcell olarak, yeni nesil bilgi teknolojilerindeki gelişmelerle dijital veri hacminin hızla artmasıyla, veri güvenliğinin ve ulusal güvenliğin kritik bir öneme sahip olduğunu değerlendirmekteyiz. BiP, yalnızca Türk mevzuatına değil, Avrupa Birliği tarafından konulmuş veri güvenliği regülasyonlarına da uyumlu olarak hizmet veriyor. Şirketimizin bir slogan haline getirdiği ve her fırsatta vurguladığımız ‘Türkiye’nin verisi, Türkiye’de kalmalıdır’ prensibinden hareketle, BiP’in tüm verisi en yüksek uluslararası standartlara uyumlu şekilde Türkiye’deki veri merkezlerimizde tutuluyor. Bu sayede BiP, Türkiye’nin doğrudan milli güvenliğini ilgilendiren veri güvenliği meselesinde de en üst düzey güvenceyi sunuyor. Ayrıca, Turkcell’in %100 iştiraki olan Hollanda’da kurulu Lifecell Ventures şirketimiz vasıtasıyla küresel operatörlerle yaptığımız anlaşmalar sayesinde BiP farklı ülkelerdeki kullanıcıların hayatlarına dokunurken, BiP’in tüm dünyada hızla yaygınlaşmasına ve ülkemizin teknoloji ihracatına da katkı sağlıyoruz. BiP, rakiplerinden uzun süre önce hayata geçirdiği “Keşfet” özelliği ile yüzlerce servise kolay erişim, grup görüntülü görüşme, anlık karşılıklı takip etme, faks hizmeti, cebe para gönderme ve iki numarayı tek telefonda BiP üzerinde kullanma gibi birçok özelliğiyle global ölçekte bir platforma dönüşmüş durumda. Hisseleri yurtdışında işlem gören tek Türk şirketi olan Turkcell, bu sorumluluk bilinciyle hareket ederek BiP’in yanısıra Yaani, Lifebox, Fizy, TV+, Dergilik, UpCall gibi rekabet gücü yüksek %100 yerli pek çok dijital servisi hayata geçirmek suretiyle bayrağımızı gururla dalgalandırmaktadır. Hangi operatörün abonesi olursa olsun, Türkiye’deki ve dünyadaki tüm kullanıcıları BiP’i ve diğer uygulamalarımızı cep telefonlarına, tabletlerine ve bilgisayarlarına indirerek bu eşsiz deneyimi yaşamaya davet ediyoruz” dedi.

“Keşfet” ile yüzlerce servis ve kamu hizmeti sunuluyor

“Keşfet” özelliğinde yer alan 170’den fazla servis ile tüm global rakiplerinin ötesinde bir “yaşam platformu” olan BiP ile günlük birçok ihtiyaç tek bir platform üzerinden karşılanabiliyor. 7’den 70’e herkese hitap eden zengin oyun içeriği ile spordan magazine birçok içeriğin anlık olarak sunulduğu ve farklı yarışmalar ile kullanıcılarının keyif ve heyecanlı vakit geçirmesini sağlayan BiP ile e-Devlet’in yanısıra, bakanlıklar ve belediyeler gibi pek çok kamu kurumuna da kolaylıkla ulaşılabiliyor.

 

BiP indirmek için: http://mobiltr.co/BiPdm

BiP ile ilgili sorularınız için www.turkcell.com.tr adresini ziyaret edebilir ya da 532’yi arayabilirsiniz.