Türkiye’nin Turkcell’i 80 milyonu birbirine bağlayacak

Turkcell’in yeni dönem için hazırladığı ve çekimlerin çoğu Anadolu köylerinde gerçekleştirilen yeni reklam filmi yayına girdi. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Bağlıyız biz” söylemimizin altında iki stratejik değer var. Birincisi teknoloji, ikincisi ise değerlere bağlılık” dedi.

Türkiye’yi 22 yıldır teknolojisiyle birbirine bağlayan Turkcell, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç olan bugünlerde “Bağlıyız biz” diyerek reklam kampanyasına başladı. Turkcell, yaptığı pazar araştırmasında 10 yıl önceki “Turkcell’le Bağlan Hayata” söyleminin tüm Türkiye tarafından marka ile özdeşleştirildiğini görerek, sloganı “Bağlıyız biz” kampanyası ile yeniden canlandırdı.

İstanbul, Konya, Düzce, Zonguldak gibi çeşitli kentlerin farklı mekanlarının kullanıldığı reklam filminin ilk gösterimini basına yapan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Biz Türkiye’yi 20 yılı aşkın süredir teknolojik olarak birbirine bağlıyoruz. Düşündük ki bugünlerde Türkiye ailesi olarak birbirimize bağlı olmaya daha çok ihtiyacımız var. Bu yüzden ‘Bağlıyız biz’ reklam kampanyamızı yaptık” dedi. İtalyan yönetmen Ricardo Paoletti’nin imzasını taşıyan ve 70 kişilik ekiple 6 günde çekimlerin tamamlandığını anlatan Terzioğlu, reklam filmi için ekiplerin 4 bin kilometre yol kat ettiğini söyledi.

Stratejinin iki önemli değeri var

Turkcell’in 1994 yılında teknoloji ile insanları birbirine bağlamaktan yola çıkarak mobil ses ve sms teknolojisini Türkiye ile tanıştırdıklarını anlatan Terzioğlu, “Kampanya adımız olan ‘Bağlıyız Biz’ marka vaadinin altında yatan stratejide iki önemli değer var. Bunlardan birincisi bağlanmanın yeni tanımı: 4.5G teknolojisiyle bağlantının tanımının tamamen değiştiği zamanlardayız. Artık iyi bir bağlantı lüks değil, temel ihtiyaç. Sadece insanlara değil, nesnelere bağlanabiliyoruz. Akıllı telefon yerini akıllı şehirlere bırakıyor. Bilmek için çok okumanın veya çok gezmenin değil, çok bağlanmanın peşindeyiz. Bağlandıkça özgürleştiğimiz, bağlantımız kadar var olduğumuz bir dünyada yaşıyoruz. Bu gerçekliğin farkında olan Turkcell, insanımızın hayatını zenginleştirmek için dünyanın en mükemmel mobil bağlantısını bize ulaştırıyor” açıklamasını yaptı.

“Bağlılığı vurgulamak Türkiye’nin Turkcell ’inin görevi”

Marka vaadinin arkasında yatan ikinci değerin ise ‘bizlik’ kavramı olduğunu anlatan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu şöyle konuştu: “Turkcell 20 yılı aşkın bir süredir milyonlarca insanın 7/24 yanında olmuş, bizi tanımış bir marka. Hem birey olarak bizi hayata bağlayan değerleri hem de sosyal olarak birbirimize olan bağımızın öneminin farkında. Bugün biz olmaya, birbirimize bağlanmaya çok daha fazla ihtiyacımızın olduğu günlerden geçiyoruz. Sadece dünyaya bağlanmak değil, Türkiye’nin en büyük ailesini birbirine bağlamak, bizi biz yapan değerlere bağlılığı vurgulamak Türkiye’nin Turkcell’inin görevidir.”

“Bugün artık kusursuz bağlantı var”

Turkcell’in bağlanmanın sorumluluğunu hissetmeye devam ettiğini sözlerine ekleyen Terzioğlu, “20 yıl önce sadece telefon ve mesajlaşmak olan bağlanmak, son 10 senede büyük değişimler gerçekleştirdi. Turkcell olarak kendi ekosistemimizde kusursuz internet servisimizden, müşteri deneyimine, TV izleme alışkanlıklarından müzik dinlemeye, bilgisayarımızdan sevdiklerimize kadar bağlanmanın en samimi, en gerçek yollarını tüketicimiz ile buluşturduk. Bugün bağlanmak 4.5G ve fiber altyapımız sayesinde kusursuz bir deneyim. Artık bağlanma eskiden olduğu gibi sadece konuşma, mesajlaşma değil; tüm dünyaya bağlanma, teknolojiden faydalanma, hem birbirimiz ile hem dünya ile iletişim kurma olarak şekil değiştirdi. Markamızın varoluş sebebini tüm Türkiye ile beraber yaratmıştık. Şimdi ve yarın bu varoluş sebebimiz bağlanmanın, tanımını değiştirmeye devam edeceğiz. ‘Turkcell’le Bağlan Hayata’ derken artık insanımıza bu yeniden bağlantı tanımını sunacağız” diye konuştu.

Kampanya Künyesi

Marka: Turkcell

Reklamveren Yetkilisi: Bahar Uçanlar, Doruk Yılmaz, Süreyya Pamukoğlu, Asu Tokalakoğlu

Reklam Ajansı: Manajans JWT

CEO / CCO: Tugbay Bilbay

COO: Emir ışık

Yaratıcı Yönetmen: Sami Basut

Yaratıcı Ekip: Ümit Tasli, Deniz Ergin, Ümit Aydin, Hüseyin Gündüz

Grafiker: Sinan Aslantaş

Strateji Planlama: Ege Demirtaş

Müşteri İlişkileri: Leslie Krespin, Simge Kızıltan, Sibel Sezgin, Ayşenaz Altınöz

Ajans Prodüktörü: Şafak Serter

Yapım Evi: Autonomy

Özgün Müzik: Rahman Altın

Yönetmen: Riccardo Paoletti