Türkiye ve Yunanistan’da dört şehri gezecek ‘Sanatta İletişim’ sergisi perdelerini açtı

Tarihi Gökçeada Rum Ortaokulu ve Lisesi’nin eğitim hayatına başlamasına destek veren Turkcell, iki ülke arasındaki dostluğu bir sergiyle pekiştiriyor. İmroz Eğitim ve Kültür Derneği ve Rum Cemaatiyle yapılan işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Turkcell-Sanatta İletişim’ Sergisi, Türkiye ve Yunanistan’dan 42 görsel sanatçının eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’nin geleceğine değer katan ve sosyal fayda yaratmak için çalışan Turkcell, Türk-Yunan dostluğunu pekiştirecek çok özel bir projeye daha öncülük ediyor. Tarihi Gökçeada Rum Ortaokulu ve Lisesi’nde eğitim gören öğrenciler için teknoloji sınıfı, spor ve sosyal tesis gibi alanlar oluşturan Turkcell, Atina ve İstanbul arasındaki iletişim yollarını sanatla birleştiriyor. İki ülkeden 42 sanatçının 110 seçkin eserine ev sahipliği yapan Turkcell-Sanatta İletişim Sergisi, ziyaretçilerini Atina’dan Gökçeada’ya uzanan bir yolculuğa çıkarıyor.

Heykel, resim ve fotoğraf sanatına dair eserlerin yer aldığı sergide; sanatçılar, iletişim kavramlarını kendi yöntemleriyle icra ediyor ve görsel sanatlarla topluma iletişim mesajı veriyor. 26 Eylül’e kadar Atina Belediyesi Kültür Salon’unda sergilenecek olan eserler, daha sonra Selanik, İzmir ve İstanbul Tarihi Galata Rum Okulu’nda sanatseverlerle buluşacak. Serginin sanatsal yolculuğu 12 Ocak 2019’da Gökçeada’da son bulacak.

Sergiye katılan sanatçılar şöyle…

Angelos, Aglaia Agelaki, Alina Matsa, Andrea Finch, Giannis Adamakis, Giorgo Yiocas, Dimitris Katakalos, Dimitri Talaganis, İrini Kana, Elena Papadimitriou, Erietta Vordoni, Ilias Papanikolaou, Theodosis Davlos, Theodoros Mavrogiorgis, Theodoros Noutsos, Kostis Georgiou, Minas Kampitakis, Mihalis Madenis, Nikos Kiritsis, Nikos Magginas, Stathis Aleksopoulos, Stathis Vatanidis, Stelios Katsimihas, Smaragda Papoulia, Christos Palatzas, Chrysa Vergi.

İsmet Değirmenci, Yiğit Yazıcı, Metin Topa, Su Yücel, Ekrem Kahraman, Barış Sarıbaş, Şevket Sönmez, Hakan Cingöz, Bedri Baykam, Burçin Başar, Erim Bikkul, Gökçe Er, Malik Bulut, Kirkor Sahakoğlu, Doğukan Çiğdem, İpek Yeğinsü

 

18 Eylül 2018 saat 19:00

Atina Belediyesi Kültür Salonu, Atina

İraklidon st 66 Thisio, Athens

 

 

30 Eylül 2018 saat 18:30

Society for Macedonian Studies, Selanik

Ethnikis Aminas st 4, Selanik

 

 

5 Kasım 2018 saat 18:00

İzmirt Ticaret Odası (İTO) Sergi Salonu, İzmir

Atatürk Caddesi 190, Alsancak

 

 

19 Kasım 2018 saat 18:00

İstanbul Tarihi Galata Rum Okulu, İstanbul

Kemer Altı Caddesi 25, Karaköy

 

 

12 Ocak 2019 saat 16:00

İmroz Koruma Yardımlaşma Geliştirme ve Yaşatma Derneği, Gökçeada

Zeytinliköy, Gökçeada