Turkcell’li Türkiye, Rio Olimpiyatları’nı 8 madalya ile noktaladı

Turkcell’in ana sponsoru olduğu Türkiye Olimpiyat Kafilesi, 2016 Olimpiyat Oyunları’nda 4 disiplinde podyuma çıktı. Ay-yıldızlılar adına tek altın madalyayı güreşte Taha Akgül alırken, atletizm, halter ve tekvandoda kürsüye çıkma başarısı gösterdik. Milli sporcularımız, 1 altın 3 gümüş ve 4 bronz toplam 8 madalya ile Olimpiyatları tamamlarken güreş, 5 madalya ile en fazla başarı kazandığımız branş oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde Türk sporunun gelişmesi için 2020 hedefiyle kesintisiz destek sağlayan Turkcell’in ana sponsoru olduğu 105 kişilik Türkiye kafilesi, tarihin en başarılı dördüncü Olimpiyat Oyunları’nı Rio’da yaşadı. Brezilya’da düzenlenen oyunlarda biri altın olmak üzere 8 madalya toplayan ay-yıldızlılar, 4 ayrı branşta podyuma çıktı. 2016 Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye, 52 yılın en iyi güreş performansına imza atarken, Taha Akgül de 125 kilo serbest stilde Olimpiyat şampiyonluğuna erişti.

Güreşte 5, halter, tekvando ve atletizmde birer madalya

Ayrıca güreşte 130 kilo grekoromende Rıza Kayaalp ve 86 kilo serbestte Selim Yaşar gümüş, 98 kilo grekoromende Cenk İldem ve 74 kilo serbestte Soner Demirtaş Türkiye’ye bronz madalya sevinci yaşattılar. Güreş dışında halterde Daniyar İsmailov’la gümüş, tekvandoda Nur Tatar’la ve atletizmde Jasmani Copello ile de bronz madalya kazandık. Başta Olimpiyat Oyunları’nın temeli sayılan atletizm ve yüzmede olmak üzere yapılan işbirlikleri sayesinde elit ve lisanslı sporcu sayısının artırılmasına yönelik birçok projenin hayata geçirilmesine ön ayak olan Turkcell, sporcularımızın başarılarıyla da Türk halkının zor günlerde sevinmesinde de pay sahibi oldu.

2020 hedefiyle desteğe devam

Ülkemizin içinden geçtiği zor günlerde insanların yüzünün bir nebze de olsa gülmesinde payları olduğu için büyük bir mutluluk yaşadıklarını belirten Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu; “Olimpiyat Oyunları’nda gelen her başarı, birlik ve beraberliğe çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bize umut oldu. Sporcularımız performansı yüzümüzü güldürürken, kafilemizin ana sponsoru olarak çorbada bizim de tuzumuz olduğu için ayrıca gururluyuz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın himayesinde 2020 hedefiyle başlattığımız projede Türk sporunun gelişmesi için sporun bütün paylaşanlarıyla bir olmaya ve birlikte hareket etmeye devam edeceğiz” dedi.