Turkcell’li genç atletler 2 Dünya üçüncülüğü kazandı

Turkcell ve Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizmi, Polonya’da düzenlenen Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası’nda genç sporcularıyla iki kez podyuma çıktı. Eda Tuğsuz, kadınlar cirit atmada, Salih Korkmaz da 10000 metre Yürüyüş’te Dünya üçüncüsü oldu. Emin Öncel ise erkekler cirit atmada Dünya dördüncüsü unvanına erişti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Turkcell ve Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizminin genç sporcular,  Polonya’nın Bydgoszcz şehrinde düzenlenen Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası’nda iki madalya aldı. Bu önemli organizasyona 16 erkek, 9 kız, toplam 25 sporcu ile katılan Türkiye, Eda Tuğsuz ve Salih Korkmaz’la dünya üçüncülüklerini kazandı.

Polonya’daki organizasyonda Türkiye adına ilk madalya Eda’dan geldi. 19 yaşındaki sporcu, 56.71’lik derecesiyle kadınlar cirit atmada dünya üçüncüsü olmayı başardı. Böylece Eda Tuğsuz, Türkiye’ye bu organizasyondaki tarihinin 3. bronz toplamda 6. madalyasını getirdi.

2 rekorla gelen bronz

Türkiye adına Polonya’da ikinci madalya ise Salih Korkmaz’dan geldi. Salih, 10000 metre Yürüyüş’te podyumun üçüncü basamağına çıktı. 19 yaşındaki milli sporcu, 40.45.53’le hem büyükler hem de gençlerde ulusal rekoru kırarak bronz madalya almayı başardı.

Şampiyonada Emin Öncel ise podyumu kaçırsa da büyk başarıya imza attı. Erkekler cirit atmada mücadele eden Emin, 75.20’lik derecesiyle Dünya dördüncüsü oldu.