Turkcell Yıldızlı Geceler’de işaret diliyle Simge Sağın konseri

Turkcell Yıldızlı Geceler konserleri, bu yaz da müzikseverleri sevdikleri yıldız sanatçılarla buluşturuyor. Turkcell Vadi Açık Hava Sahnesi’nde, 4 Ağustos akşamı sahne alan Simge Sağın’ın konserinde işitme engelli bireyler için işaret diliyle çeviri yapıldı. Konser öncesinde Turkcell’in dijital müzik platformu fizy ile gerçekleştirilen DJ etkinliği ile müzikseverler keyifli vakit geçirdi.

Türkiye’nin Turkcell’i, hayatın her alanında olduğu gibi kültür ve sanata verdiği desteklerde de herkesi kapsamaya devam ediyor. 2008’den bu yana müzik tutkunları için bir klasik haline gelen Turkcell Yıldızlı Geceler konserleri, Turkcell Vadi Açık Hava Sahnesi’nde tüm heyecanıyla devam ediyor. Vadi İstanbul, SM Production ve Atlantis Yapım iş birliğiyle 28 Temmuz’da Oğuzhan Koç konseriyle başlayan Turkcell Yıldızlı Geceler konser serisinin sekizinci akşamında Simge Sağın, müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı. Konser öncesinde Turkcell’in dijital müzik platformu fizy ile gerçekleştirilen DJ etkinliği ile müzikseverler keyifli vakit geçirdi.

 

Engelleri teknolojiyle aşan konserler

Turkcell’in sürdürülebilirlik ve erişilebilirlik vizyonuyla üç yıldır misafirlerin engelsiz müzik keyfini deneyimlediği Turkcell Vadi Açık Hava Sahnesi’nde, bu yıl Simge Sağın konseri işitme engelli konuklara anlık özel olarak işaret diliyle çevrildi. İlki 2021 yılında Ceza konseriyle ile başlayan işaret diliyle destekli konser serisi, 2022 yılında Öykü Gürman ile devam etti ve işitme engeli olan sanatseverlerin bu deneyimi engellere takılmadan yaşamaları sağlandı.

Ayrıca Turkcell’in sesli betimleme sağlayan Hayal Ortağım uygulamasının alana entegrasyonuyla Turkcell Vadi Açık Hava Sahnesi’nde görme engelli misafirler de yönünü ve yerini kolayca bulabiliyor.

 

Turkcell Yıldızlı Geceler’de son 2 konser

Turkcell Vadi’de gerçekleşen Turkcell Yıldızlı Geceler konserleri, 5 Ağustos’ta Kenan Doğulu ve 6 Ağustos’taki Adamlar konseriyle sona erecek.

Turkcell Yıldızlı Geceler konserlerinin biletlerini, Turkcell’in ayrıcalıklar dünyası Platinum üyeleri yüzde 25 indirimli, Türkiye’nin dijital müzik platformu fizy kullanıcıları ise yüzde 20 indirimli satın alabiliyor. Platinum ve fizy uygulamalarından erişilebilen indirim kodlarıyla biletler www.biletix.com’dan kolayca alınabiliyor.