Turkcell “Türkiye’nin En İyi İşyeri” seçildi

İnsan kaynakları alanındaki uygulamalarıyla fark yaratan Turkcell, Türkiye’nin en geniş katılımlı iş yeri araştırmalarından Kincentric Best Employers 2021 programı kapsamında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da “Türkiye’nin En İyi İşyeri” ödülünü aldı.

İnsan kaynakları ve yönetim danışmanlığı alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Kincentric’in yaptığı araştırmalar sonucunda ‘Türkiye’nin En İyi İşyeri’ ödülünü alan kurumlar; ‘çalışan bağlılığı, çeviklik, bağlı kılan liderlik ve yetenek odağı’ endekslerine göre belirlendi. Kincentric Best Employers 2021 programı kapsamındaki değerlendirme sonucunda Turkcell, ‘Türkiye’nin En İyi İşyeri’ ödülüne layık görüldü.

 

Ali Rıza Esmen: “Çalışanlarımızın bize duyduğu güven ve aidiyetle fark yaratıyoruz”

Turkcell İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen, konuyla ilgili şöyle konuştu: “Türkiye’de esnek çalışma modelini ilk hayata geçiren şirketlerden biri olan Turkcell, insan odaklı kurumsal yaklaşımıyla her zaman çalışan memnuniyetinde de öne çıkmayı sürdürüyor. İş verimliliğinin yanı sıra yüksek çalışan bağlılığı performansımızla ve insan kaynakları alanında kazandığımız ödüllerle bu yaklaşımın yansımalarını görüyoruz. Global ölçekte düzenlenen ve alanında en geniş katılımlı programlardan biri olan Kincentric Best Employers’ta geçtiğimiz yıl gibi bu yıl da ‘Türkiye’nin En İyi İşyeri’ ödülünü aldığımız için çok mutluyuz. Yeni yetenekleri çekebilme potansiyeline sahip bu ödül, çalışanlarımızın Turkcell markasına olan yüksek bağlılığını bir kez daha ortaya koydu. Türkiye’nin Turkcell’i olarak, dünyanın ilk dijital operatörü konumumuzun yanı sıra tüm paydaşlarımız gibi çalışanlarımızın da bize duyduğu güven ve aidiyetle fark yaratmaya devam ediyoruz. Kararlı ve dinamik iş gücü yapımızla, birlikte daha birçok başarıya imza atacağımızdan hiç şüphem yok. Bu vesileyle tüm çalışanlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.”

Dünya genelinde 20 yıldır yürütülen En İyi İşyerleri (Kincentric Best Employers) programı, 78 farklı ülkede uygulanıyor. Son 5 yılda 4 binin üzerinde farklı şirket programa dahil edilirken, 15 milyon çalışana ulaşılarak çalışanların görüşleri doğrultusunda en iyi iş yerleri belirleniyor. Türkiye’de 2006 yılından bu yana uygulanan En İyi İşyerleri programı, ülkemizin en geniş katılımlı iş yeri araştırmalarından biri olarak dikkat çekiyor.