Turkcell Teknoloji Zirvesi’ni tüm Türkiye izleyebilecek

9 Mart 2016’da İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Turkcell Teknoloji Zirvesi’ni yaklaşık 7 bin kişi takip etti. 4.5G’nin topluma ve iş dünyasına yapacağı etkilerin tartışıldığı Türkiye’nin en kapsamlı zirvesine katılamayanlar www.turkcell.com.tr/teknolojizirvesi adresinden aynı heyecana diledikleri yerden ortak olabilecek.

Türkiye’de dijital değişimin başlangıcı olarak kabul edilen 4.5G’ye geçilecek 1 Nisan tarihine sayılı günler kala gerçekleştirilen 8. Turkcell Teknoloji Zirvesi’ne 7 bin kişi katılırken, yapılan canlı yayınlarla 376 bin kişi aynı heyecanı yaşadı. 50 oturumda 106 fikir önderinin sunumlar yaptığı Turkcell Teknoloji Zirvesi,www.turkcell.com.tr/teknolojizirvesi adresinden canlı yayınlandı. 81 ilden aynı anda zirveyi online takip edenler, Haliç Kongre Merkezi’ndeki 7 bin kişi ile aynı heyecanı yaşadı. Zirvenin internet ortamında erişime açılmasıyla, işlerinde fark yaratmak ve başarıyı artırmak isteyen 81 ile yayılan tüm şirketler, teknolojinin işlerine nasıl değer katacağını, işlerini nasıl büyütüp verimliliklerini artıracağını fikir önderlerinden canlı dinledi. Turkcell, zirveye katılamayan veya canlı izleyemeyen şirketleri de unutmadı. Tüm Türkiye’deki şirketler, birbirinden farklı konuların tartışıldığı oturumlara ve röportajlara tek bir linkten ulaşarak, uzman isimlerden işlerinde nasıl fark yaratabileceklerinin ipuçlarını alabilecek.

Terzioğlu’ndan heyecanlandıran mesaj

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz’ün açılış konuşmasıyla başlayan ve bu sene ana teması“4.5G ile dijital değişim hızlanıyor” olan zirveye Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun “Gerçek Bağlantı” başlıklı sunumu sırasında söylediği “Dünyanın en hızlı 4.5G hizmetinden Turkcell müşterileri yararlanacak. Tabii ki hız artarken tüketicinin aklına gelen ilk konu kota oluyor. Bu konuda Turkcell’lilerin içi rahat olsun, müşterilerimiz için her türlü hazırlığı yapıyoruz. Turkcell’liler kota kullanımından dolayı sürprizlerle karşılaşmayacak, ayrıca sunacağımız yeni tekliflerde data miktarında birim başı maliyetler düşecek. Herkesin içi rahat olsun” sözleri damga vurdu.

Konuşmasında Turkcell Müzik, BiP, Turkcell TV+ gibi Turkcell ürün ve servislerine de değinen Terzioğlu, bu ürünlerin data tüketmediğine vurgu yaptı ve 189 ülkede 6.7 milyon defa indirilen BİP ile ilk para transferini de gerçekleştirdi. Terzioğlu, “BiP; görüntülü konuşma, kendiliğinden silinen mesajlar, roaming teklifleri gibi ayrıcalıklı özellikleri zaten sunuyordu. BiP artık mobil para transferi, müşteri hizmetlerinde bir kanal ve platform olarak kullanılabilecek. Ayrıca sabit ve mobil her yöne aramalar BiP üzerinden gerçekleştirilebilecek” dedi.

Eş zamanlı 50 oturumda teknoloji konuşuldu

Zirvede gerçekleştirilen “Bir Dijital Eğitim Macerası: Öğren, Unut, Yeniden Öğren”, “4.5G’nin Yıldız Cihazları”, “Dijitalleşen Finansal Servisler Ekosistemi”, “Mobil Dünyada Pazarlama”, “Girişimci Beynim İş Başında”, “Marka ve Bireyin Dijital Aşkı”, “Android TV hayatımıza giriyor”, “Bireysel Bulut ve Veri Saklama Mimarileri” ve “IPTV için Uygulama Geliştirme” gibi birbirinden ilgi çekici yaklaşık eş zamanlı 50 oturumda, konunun uzmanları katılımcılarla deneyimlerini paylaştı. 4.5G’nin test edilebildiği, çeşitli akıllı uygulamaların kullanılabildiği deneyim alanları ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

STANTLAR:

Fuaye alanındaki uygulama stantlarında fiber hızında 4.5G

1 Nisan 2016 itibariyle geçilecek 4.5G teknolojisinin hemen öncesinde Turkcell farkıyla 4.5G’yi ilk kez test etme fırsatı elde ettiler. Zirveye gelenler Turkcell’in “akıllı” konseptiyle hazırladığı pek çok hizmet, ürün ve servisini de denediler. Akıllı Ev, Akıllı Okul, Akıllı Ofis, Akıllı Enerji, Araç Takip, Ekip Mobil, Turkcell Müzik, Turkcell TV+, Turkcell Dergilik, BiP, Tam Burada, SağlıkMetre, T60 gibi tüm ihtiyaçların karşılanabildiği ürün, servis ve hizmetleri yerinde, hem de 4.5G hızı ile incelemek mümkün oldu.


Rakamlarla Turkcell Teknoloji Zirvesi

  • 7.100 ziyaretçi
  • 376.000 online katılımcı
  • 50 farklı oturum
  • 106 konuşmacı
  • 7 farklı ülkeden konuklar
  • 1.830 dakika toplam konuşma
  • 4.000 indirme
  • 10 saat canlı yayın
  • 4.500 metrekare etkinlik alanı