Turkcell sanatla hayallere ortak oluyor

Türkiye’nin ilk ödüllü açık hava sahnesi Turkcell Vadi’de engeller yine sanatla aşılıyor. Turkcell Vadi’de ilk kez bir tiyatro oyunu, görme engelli yetişkinler için Turkcell’in Hayal Ortağım uygulamasında yer alan canlı sesli betimleme teknolojisiyle sahnelenecek.
Tansu Biçer’in yorumu ve Serkan Keskin’in çok konuşulan performansıyla 5 sezondur kapalı gişe sahnelenen Moliere’in ünlü eseri Cimri, Semaver Kumpanya iş birliğiyle 2 Ekim akşamı Turkcell Vadi’de tiyatroseverlerle buluşacak.

Engelli bireylerin sosyal hayata eşit ve bağımsız katılabilmelerini destekleyen teknolojiler geliştiren Turkcell, Hayal Ortağım uygulamasıyla kültür sanatta da engelleri aşıyor. Türkiye’nin ödüllü açık hava sahnesi Turkcell Vadi’de 2 Ekim’de sahnelenecek Cimri oyunu, görme engelli bireylerin de takip edebilmeleri için Turkcell’in Hayal Ortağım uygulaması üzerinden anlık sesli betimlemeyle ilk kez sahnelenecek. Bu sayede görme engelli sanatseverler, bu tiyatro oyununu hiçbir görsel ayrıntıyı kaçırmadan tüm seyircilerle birlikte deneyimleyebilecek.


Kapalı gişe Cimri, ödüllü açık hava sahnesi Turkcell Vadi’de

Tiyatrocu Tansu Biçer’in yönetmenliği ve Serkan Keskin’in çok konuşulan Harpagon performansıyla 5 sezondur kapalı gişe sahnelenen Cimri, Turkcell Vadi’de ilk kez tiyatroseverlerle buluşacak. Semaver Kumpanya tarafından sahnelenecek oyunla sanatseverler, 17. yüzyılda yaşamış Fransız yazar Moliere’in ünlü eseriyle engelleri aşan keyifli bir akşam geçirecek. Ünlü yazar Sabahattin Eyüboğlu’nun çevirisiyle sahnelenen oyunun müzikleri ise Okan Kaya ve Ömer Öztüyen’e ait.


Erişilebilirlik odaklı bir etkinlik alanı Turkcell Vadi

Türkiye’nin en genç ve aynı zamanda uluslararası ödüllü açık hava sahnesi Turkcell Vadi’de engelli bireyler de engelsiz bir kültür sanat keyfini deneyimleyebiliyor. Bu kapsamda mekana özel giriş kapısı, AVM içerisinde bulunan engelli otoparkından tekerlekli sandalye hizmeti ve görme engelliler için sarı kılavuz çizginin yanı sıra fiziksel engelliler için sahne önünde özel izleme alanı bulunuyor. Etkinlikler için gelen görme engelli bireyler, kapalı alanlarda yönlendirme sağlayan Hayal Ortağım uygulaması entegrasyonuyla Turkcell Vadi’de gitmek istediği yerler için adım adım navigasyon desteği alabiliyor. Ayrıca alanda yer alan geri dönüşüm otomatında plastik ve alüminyum atıklar toplanıyor.


Platinum ve fizy’lilere Turkcell Vadi etkinlikleri de indirimli

Turkcell Vadi etkinliklerinin biletlerini, ayrıcalıklar dünyası Platinum üyeleri yüzde 15 indirimli ve Türkiye’nin dijital müzik platformu fizy kullanıcıları ise yüzde 10 indirimli satın alabiliyor. Turkcell Platinum ve fizy’den temin edilen indirim kodlarıyla biletler www.biletix.com sitesinden kolayca alınabiliyor.

 

KUTU – Oyunun Künyesi

Yazan: Molière

Çeviren: Sabahattin Eyüboğlu

Yöneten: Tansu Biçer

Yönetmen Yardımcısı: Volkan M. Sarıöz, Selin Nazlı Ustaoğlu

Dramaturji: Bilgesu Kasapoğlu

Işık Tasarımı: Utku İnan

Işık Uygulama: Mustafa Karakoyun

Dekor Tasarımı: Tansu Biçer

Dekor Uygulama: Zeki İlyas Kızılışık, İsmail Hazır, Sema Öztaş

Kostüm: Bade Yavuz

Kostüm Uygulama: Ayşenur Arslanoğlu

Müzik: Okan Kaya, Ömer Öztüyen

 

Oyuncular:

Harpagon: Serkan Keskin

Frosine: Sezin Bozacı

Jacques Usta: Ahmet Kaynak

Valère: Mertcan Ertürk

Cléante: Metin Alpargun

Elise: Cansu Saka

La Flèche: Onur Yalçınkaya

Mariane: Ezgi Ulusoy Tamer

Anselme: Onur Şenol

Claude Kadın: Selen Şenay

Simon Efendi ve Komiser: Uğur Senkeri

La Merluche: Saniye Samra