TURKCELL PLATINUM BOSPHORUS CUP’TA ŞAMPİYON “ORIENT EXPRESS VI” OLDU!

Bu yıl 15’incisi düzenlenen Turkcell Platinum Bosphorus Cup yelken yarışlarında kupayı kucaklayan isim Bülent Atabay liderliğinde “Orient Express VI” ekibi oldu. 2002 yılında ilki gerçekleşen yarışta ödülü kazanan Atabay, 2016 yılında da ekibiyle kupayı evine götüren isim oldu. 26-29 Mayıs tarihlerinde tüm dünyada yelken tutkunlarının gözünü İstanbul’a çeviren müsabakanın kupa töreni ise pazar günü Kalamış Marina’da düzenlendi.

Bu yıl yaklaşık 70 tekne ve 600 sporcunun katıldığı Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2016,  Caddebostan ve Boğaziçi parkurlarında süren yarışlar sonucunda tamamlandı. 26-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen uluslararası müsabakada, genel klasmanda şampiyonluğu elde eden ekip, Bülent Atabay liderliğinde “Orient Express VI” ekibi oldu. Bu yıl teknolojisiyle adından çokça söz ettiren yarışlar; BC Live app uygulaması ve www.bosphoruscup.org internet sitesinin yanı sıra, Turkcell Platinum uygulaması üzerinden de canlı seyredildi.  Sporseverler, Turkcell’in 4.5G teknolojisiyle devreye soktuğu yeni dönem yayıncılığın öncüsü LTE Broadcast ile yarışı farklı kamera açılarından izleme şansına sahip olurken Tam Burada servisi ile de yelkenlilerin konumlarını bir harita üzerinden takip edebildi. Samsung VR360 sanal gerçeklik gözlüğü ile dünyanın hız rekortmenleri arasında olan Hydros Trimaran’ı karadan deneyimledi.

15 yıl aradan son Bülent Atabay ve ekibi yine 1.’lik kürsüsünde…  

Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ın 15.yıl kutlamasında şampiyonluk kupasını  “Orient Express VI” adlı teknesiyle Bülent Atabay liderliğindeki ekibi kazandı. 2002 yılında düzenlenen ilk yarışında şampiyonu olan Atabay ve ekibi, 15 yıl aradan sonra, kupayı tekrar evlerine götürmenin mutluluğunu yaşadı.

Bülent Atabay’ın liderliğinde Burak Zengin, Arif Gürdenli, David Scott, Yıldırım Kaymaz, Burak Baran,  Zeynep Fencimen, Can Özgüzel, Ali Derya Kınık, Emin Yasa ve İsmail Ömür’den oluşan ekip deniz ortasında gümüş kupayı kucaklayarak sevinç turu attı.

Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ta farklı sınıflarda yılın kazananlarına ödülleri Kalamış Marina’da düzenlenen ödül töreni ile verildi. Renkli görüntülerin yaşandığı tören, ORG Sports kurucusu Orhan Gorbon’un teşekkür konuşmasıyla başladı. Şampiyon Bülent Atabay liderliğindeki ekip, Bosphorus Cup Döner Trofe Kupası’nı Turkcell Pazarlama Direktörü Dilara Demir Kısakürek’in elinden aldı. Diğer tüm sonuçlara BC Live ve Turkcell Platinum uygulamaları ile http://bosphoruscup.org/ sitesinden ulaşılabiliyor.

Org Sports’un Turkkiye Yelken Federasyonu ile birlikte düzenlediği Turkcell Platinum Bosphorus Cup;  Samsung,  TAV Passport, Nurollife, Feriye Palace, Ericsson, Nespresso, Corum, GreenPark ve Setur Marinas tarafından da desteklendi. Etkinliğin ana medya partnerliğini A Spor üstlenirken, MotorBoat & Yachting ve Yatvitrini de diğer medya partnerleri arasında yer aldı.

Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2016 Sonuçlar

OVERALL BİRİNCİSİ
TEKNE ADITEKNE TİPİTEKNE SAHİBİDÜMENCİ
ORIENT EXPRESS VIFARR 55BÜLENT ATABAYBÜLENT ATABAY

 

IRC0 Genel Sıralama

IRC0 BİRİNCİSİ :
TEKNE ADITEKNE TİPİTEKNE SAHİBİDÜMENCİ
ORIENT EXPRESS VIFARR 55BÜLENT ATABAYBÜLENT ATABAY

 

IRC0 İKİNCİSİ :
TEKNE ADITEKNE TİPİTEKNE SAHİBİDÜMENCİ
RENAULT FARR AWAYFARR 40TEAM ÖZONURLEVENT ÖZONUR

 

IRC0 ÜÇÜNCÜSÜ :
TEKNE ADITEKNE TİPİTEKNE SAHİBİDÜMENCİ
FARRFARAFARR 40ERHAN UZUN

IRC 1 SIRALAMA

IRC1BİRİNCİSİ :
TEKNE ADITEKNE TİPİTEKNE SAHİBİDÜMENCİ
PETRABAVARIA 42 MATCHNIKOLA DUKOVNIKOLA DUKOV

 

IRC1İKİNCİSİ :
TEKNE ADITEKNE TİPİTEKNE SAHİBİDÜMENCİ
DEFİNE JRBERMUDIAN SLOOPHALİM RAMAZANOĞLUSELİM KAKIŞ

 

IRC1ÜÇÜNCÜSÜ :
TEKNE ADITEKNE TİPİTEKNE SAHİBİDÜMENCİ
ONE SAILS-AG SAILINGBENETEAU FIRST 40BARBAROS SARPERCE DEMİRTAŞ

 

IRC 3 SIRALAMA

IRC3BİRİNCİSİ :
TEKNE ADITEKNE TİPİTEKNE SAHİBİDÜMENCİ
TURKCELL-FENERBAHÇE IIICORBY 29HALİL YAVAŞHALİL YAVAŞ

 

IRC3İKİNCİSİ :
TEKNE ADITEKNE TİPİTEKNE SAHİBİDÜMENCİ
PEGASUS HEDEF YELKENILC 30HEDEF YELKENHÜSEYİN LEVENT ÖZGEN

 

IRC3ÜÇÜNCÜSÜ :
TEKNE ADITEKNE TİPİTEKNE SAHİBİDÜMENCİ
SAHİBİNDEN.COM FLAMENCOELAN 340SERDAR ÖNERGÖKHAN ŞAHAN