Turkcell kotaları ikiye katladı, müşterisine odaklandı

4.5G’nin ilk gününde Turkcell’den bütün abonelerin internet kotasını ikiye katlama müjdesi geldi. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Turkcell’lilerin mevcut abonelerimizin kotalarını katlamakla yetinmedik 10 maddeden oluşan bir taahhüt listesi hazırladık. Onları memnun etmek için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz” dedi.

Türkiye’de 4.5G döneminin başlangıcında Turkcell, müşterisini kral ilan ederek, onları mutlu etmek için tüm imkanların seferber edileceğini açıkladı. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, yeni dönemde Turkcell’in müşteriye olan bağlılığını 10 maddelik manifesto ile kayıt altına aldıklarını söyledi.

Terzioğlu, herkesin merak ettiği 4.5G’nin getireceği yüksek bant genişliği ve yüksek hızın kotaları nasıl etkileyeceği konusunda çok önemli açıklamalarda bulunarak Turkcell müşterilerine kotaları katlama müjdesi verdi. Terzioğlu, “Müşterilerimize ‘Hızım arttı, kotam bitecek’ sıkıntısı yaşatmak istemiyoruz. 4.5G’ye geçen müşterilerimizin kotalarını ilk 3 ay boyunca ikiye katlayacağız, 3 ayın sonunda da fiyat artışı olmaksızın daha yüksek kotalı tarifelerden yararlanabilecekleri sürpriz tekliflerimiz olacak” dedi.

4.5G’ye geçişte cayma bedeli yok, faturalarda sürpriz yok

Müşterinin sorununu kendi sorunları olarak gördüklerini ve her zaman müşterinin yanında olacaklarını anlatan Terzioğlu, “Kullanılmayan paket ve servis ücretlerini geri ödeyeceğiz. Müşteri menfaati neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Örneğin paketinden kalan kullanım hakkını devredeceğiz. Cihazları bozulduğunda tamir edilene kadar ikame cihazla onları bağlantısız bırakmayacağız. 4.5G’ye geçen hiçbir müşterimizden 1 TL dahi ekstra bedel talep etmeyeceğiz, faturalarda sürpriz yaşatmayacağız” açıklamasını yaptı.

Turkcell’liler telefonsuz kalmasın diye 10 bin akıllı telefon hazır

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, müşterilerinin telefonlarının bozulması durumunda telefonlar tamir edilene kadar geçen sürede müşterilerini telefonsuz ve internetsiz bırakmamak için de yeni bir adım atarak 10 bin akıllı telefon aldıklarını belirterek, “Sektörde 20 günleri bulan cihaz bakım sürelerini biz Turkcell’de 10 güne kadar indirdik. Ancak 10 gün bile müşterilerimizi telefonsuz bırakamayacağımız kadar uzun bir süre. O nedenle biz, arıza nedeniyle akıllı telefonlarını servise gönderdiğimiz müşterilerimize, cihazları geri gelene kadar yeni bir cihaz vermeye başladık. Bu süreçte Turkcell’lileri mağdur etmemek için de sadece bu amaçla kullanılmak üzere 10 bin akıllı telefon alarak stoklarımıza koyduk” dedi.

Engelliye ve yaşlıya evde hizmet

Turkcell’in 10 maddede özetlediği manifestosunu örnekleriyle açıklayan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, özel hizmet ekibiyle engellilere ve 65 yaş üstündekilere evde hizmet vereceklerini söyledi. Terzioğlu, Türkiye’nin Turkcell’i olarak olağanüstü durumlarda, müşterilerinin tüm finansal yükümlülüğünü askıya alıp, her bir müşteriyi tek tek arayarak “Yardıma ihtiyaçları olup olmadığını” sorduklarına, dilerse yakınlarını arayarak bilgi verdiklerine vurgu yaptı. Özellikle İstanbul’daki evleri kentsel dönüşüm kapsamına giren müşterilerinin proaktif olarak nakil taleplerini aldıklarını hatırlatan Terzioğlu, müşterilerini internetsiz bırakmayacaklarını hatta nakliye, çilingir ve kamu hizmetleri vb. konularda hayatlarını kolaylaştırdıklarını anlattı.

Turkcell’in popüler uygulamaları her operatör müşterisine açık

BiP, Turkcell TV+, Turkcell Müzik, Dergilik, Goller Cepte gibi ürün ve servisleri kullanmak için Turkcell müşterisi olmaya gerek olmadığının altını çizen Terzioğlu “Eşsiz müşteri odağıyla tasarladığımız ürün ve servisler; Türkiye ve dünyadaki diğer operatör müşterilerinin de kullanımına açıktır. Sadece bu servislerden faydalanan abonelere de kendi müşterimiz gibi hizmet vereceğiz” dedi.

Dünyanın en hızlısı Turkcell

Çok kısa bir süre önce Türkiye’nin 5 ilinde aynı anda 4.5G hız testleri yaptıklarını anlatan Terzioğlu, “Gerçek şebekeden cep telefonlarıyla yaptığımız bu testlerde tüm illerdeki hız 300 Mbps’in üzerinde çıktı. Bazı illerde de 400 Mbps sınırına dayandık. Bu veriler de ‘Dünyanın en hızlı 4.5G hizmetini sunacağız’ iddiamızı destekliyor. 2018’in sonunda 1600 Mbps hızları göstermeye başlayacağız. 4.5G’de yüksek hızları cihazların desteklemesi gerekiyor. Turkcell, ticari olarak piyasada satılan cihazlarda hem Türkiye’nin hem de dünyanın en yüksek hızını vermeye devam edecek” diye konuştu.

Frekans bandında en iyisi

4.5G ihalesinde en yüksek frekansları aldıklarını ve bu sayede en yüksek hızlara ulaştıklarını ifade eden Terzioğlu sözlerini şöyle sürdürdü:  “4.5G’de frekanslar size sunulmuş otoban gibidir. Otoban ne kadar geniş olursa siz de o kadar hız yapabilirsiniz. Bu yüzden biz en büyük otobana sahip olmak için en geniş frekanslara para ödedik. Şimdi elimizdeki frekansları ‘üçlü taşıyıcı’ sistemiyle birleştiriyoruz. Böylece en yüksek hızlara ulaşıyoruz. Birleştirme teknolojisi geliştikçe hızlarımız da daha yukarı çıkacak. Dolayısıyla biz her zaman en yüksek hızı vereceğiz. Frekans bandında Turkcell Avrupa’daki operatörler arasında 234.4 MHz ile ikinci sırada”

Yeni tarifelerde 50 GB internet var, birim maliyetler ucuzladı

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, müşterilerin merakla beklediği 4.5G tarifelerini de açıkladı. Müşterilerin ihtiyacına göre paketler oluşturduklarını anlatan Terzioğlu, “Çok data tüketen müşterilerimiz için 50 GB’a varan mobil internet paketleri hazırladık. Yeni paketlerimizde data fiyatlarının birim maliyetleri yüzde 20’ye varan oranda azalmış durumda.” dedi.

4.5G tariflerine geçen tüm Turkcell müşterilerine paketleri yurt dışında da geçerli

4.5G ile birlikte Turkcell yurt dışına seyahat eden müşterilerine de özel bir teklif hazırladı. Turkcell’in 4.5G tarifelerine geçen tüm Turkcell’liler günde sadece 9.90 TL’ye yurt içi tarifelerini yurt dışında da aynen kullanabiliyor. Tam 52 ülkede geçerli kampanya ile fatura düşünme derdinden kurtulan Turkcell 4.5G müşterileri, yurt içi tarifelerini yurt dışında da aynen kullanıp internete giriyor, konuşuyor, mesajlaşıyor. Turkcell’liler sevdiklerini yurt dışında da arayabilmenin keyfini yaşarken, 4.5G’ye özel bol internetli paketlerini yurt dışında rahatça kullanarak maillerine ulaşabiliyor, sosyal paylaşım sitelerinde fotoğraf ve videolarını anında paylaşabiliyor, kendilerine yardımcı olacak uygulamaları gönül rahatlığıyla kullanabiliyorlar.

Turkcell’in Müşterisine Vaatleri

MÜŞTERİMİZE BAĞLIYIZ.
SÖZ VERİYORUZ.

  1. 4.5G tarifelerine geçişte cayma bedeli yok. Müşterilerimiz 4.5G tarifelerine geçerken ya da 4.5G tarifeleri arasında değişiklik yapmak istediklerinde cayma bedeli ödemez.
  2. İnternet kotam yetti mi endişesini bitiriyoruz. Hem bol internetli tarifeler veriyoruz hem de herkesin kotasını ikiye katlıyoruz.
  3. Müşterilerimizin yurt dışındayken de evlerinde gibi hissetmelerini sağlarız. 4.5G tarifelerindeki müşterilerimizin paketleri yurt dışında da aynen geçerlidir. Yurtdışına çıkan müşterilerimiz beklemediği bir fatura ile karşılaşmaz.
  4. Akıllı fatura özellikli tarifelerimiz ve fatura danışmanlarımız sayesinde müşterilerimizi beklenmedik fatura ile karşılaştırmayız. Bir müşterimizin faturasında olağandışı bir yükselme olursa, önceden haber verir, müşterimizin lehine daha uygun tarifeyi öneririz.
  5. Evde ya da iş yerinde internetiniz bağlanana kadar mobil internet ile destekler, sizi internetsiz bırakmayız.
  6. Akıllı telefonunuz bozulduğunda, hızla yedek telefon sağlar, sizi yarı yolda bırakmayız.
  7. Turkcell Finansman’ın sunduğu yepyeni esnek ödeme seçenekleri ile istediğiniz cihaza ulaşmanızı sağlarız.
  8. Ürün ve hizmetlerimizle sadece Turkcell abonelerinin değil, tüm Türkiye’nin hizmetindeyiz.
  9. 65 yaş üzeri ve engelli müşterilerimizi yormaz, evlerinde hizmet veririz.
  10. Olağanüstü durumlarda müşterilerimizin finansal yükümlülüklerini askıya alıp, her birini tek tek bilgilendiririz.

4.5G’NİN EN HIZLI YENİ TARİFELERİ

Data          Ses                       SMS            Fiyat

50 GB     1000 Dk.                1000           149 TL
20 GB     1000 Dk.                1000           119 TL
15 GB     1000 Dk.                1000             99 TL
10 GB     1000 Dk.                1000             79 TL
6 GB       500 Dk.                1000             59 TL
4 GB       500 Dk.                1000             49 TL
2 GB       500 Dk.                1000             39 TL