Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde Play-Off heyecanı

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde sezonun sona ermesiyle birlikte gözler Play-Off heyecanına çevrildi. Büyük bir çekişmeye sahne olan 2 grupta sezonu lider tamamlayan Galatasaray Petrol Ofisi ve ALG Spor direkt çeyrek finale yükselirken, grubu ilk 7 sırada tamamlayan takımların Play-Off eşleşmeleri de belli oldu.

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde sezonun sona ermesiyle birlikte Play-Off eşleşmeleri belli oldu. A grubunda ALG Spor 41 puanla grubu lider bitirdi. B grubunda ise Galatasaray Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımı ise topladığı 51 puanla grubun zirvesinde yer aldı.

18 maçla tamamlanan Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nin gol kraliçeliği listesinde Galatasaray Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımı’nda forma giyen Yağmur Uraz 23 golle ilk sıraya yerleşirken; Ankara Büyükşehir Belediyesi Fomget G.S.K forması giyen Daria Apanashchenko 17 golle ikinci, Galatasaray’da forma giyen Ebru Topçu ise 14 golle ligi üçüncü sırada tamamladı.

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde Play-Off heyecanı başlıyor

Play-Off yarı final müsabakalarını kazanan takımlar, TFF tarafından tespit edilecek tarafsız sahada final maçı için sahaya çıkacaklar. Bu karşılaşmada normal süre berabere sonuçlanırsa, 15’er dakikalık iki uzatma devresi oynanacak. Uzatma devrelerinin de eşitlikle sonuçlanması durumunda penaltı atışları sonucunda kazanan takım Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nin şampiyonu olacak.

 

PLAY-OFF MAÇ PROGRAMI:

Play-Off 1. Tur İlk Maçlar: 25 Nisan

Play-Off 1. Tur İkinci Maçlar: 29 Nisan

 

Play-Off Çeyrek Finaller İlk Maçlar: 3 Mayıs

Play-Off Çeyrek Finaller İkinci Maçlar: 7 Mayıs

 

Play-Off Yarı Finaller İlk Maçlar: 13 Mayıs

Play-Off Yarı Finaller İkinci Maçlar: 20 Mayıs