Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde derbi heyecanı

Nefes kesen mücadelelerin yaşandığı Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi 10. Haftasında, derbi heyecanına sahne olacak. Galatasaray Petrol Ofisi, 12 Kasım Pazar günü Florya Metin Oktay Tesisleri’nde Fenerbahçe Petrol Ofisi’ni ağırlayacak.

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi, 10. haftasında Galatasaray Petrol Ofisi – Fenerbahçe Petrol Ofisi derbisine sahne olacak. Zirve yarışı için kritik olan bu mücadele, 12 Kasım Pazar günü saat 14.00’te, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde oynanacak.

 

Derbi öncesi puanlar eşit

9 haftası geride kalan Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde Galatasaray Petrol Ofisi ve Fenerbahçe Petrol Ofisi 24’er puanla 2 ve 3. sırayı paylaşıyor. Puan cetvelinde averajla 2. durumda bulunan Fenerbahçe Petrol Ofisi, 9 maçta 8 galibiyet, 1 mağlubiyet alırken 21 gol atıp, kalesinde 3 gol gördü. Rakibiyle aynı puanı paylaşan ve 3. sırada yer alan Galatasaray ise yine 8 galibiyet, 1 mağlubiyetin ardından 22 gol kaydederken, 9 maçın ardından kalesindeki 5 gole engel olamadı.

 

6 serilik maçlarda durum berabere

Daha önce 1’i özel olmak üzere; toplam 5 kez karşı karşıya gelen iki takım arasında Galatasaray Petrol Ofisi ve Fenerbahçe Petrol Ofisi ikişer galibiyet elde ederken, bir kez de berabere kaldılar. Galatasaray Petrol Ofisi’nin ev sahipliğini yapacağı bu karşılaşma, dengelerin değişebileceği bir mücadeleye sahne olacak.

 

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde 10. Hafta programı:

12.11.2023

12:00 Amed Sportif Faaliyetler Kulübü – Ataşehir Belediyesi Spor Kulübü

12:00 Wulfz Fatih Karagümrük – Karadeniz Ereğli Belediye Spor

12:00 Pendik Çamlık Spor – Hakkarigücü Spor Kulübü

12:00 Fatih Vatan Spor Kulübü – Ankara Büyükşehir Belediyesi Fomget Spor Kulübü

13:00 Beşiktaş United Payment Kadın Futbol Takımı – Bitexen Adana İdmanyurdu Spor Kulübü

13:00 Doğuş Gold Gaziantep Asya Spor – Trabzonspor

13:00 Gaziantep ALG Spor Kulübü – Bitexen 1207 Antalyaspor Kadın Futbol Kulübü

14:00 Galatasaray Petrol Ofisi – Fenerbahçe Petrol Ofisi