Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde 2’nci devre bu hafta sonu başlıyor

Türkiye’de sporun en büyük destekçisi Turkcell’in isim sponsoru olduğu Kadın Futbol Süper Ligi’nde ikinci devre, 7 Ocak Cumartesi günü saat 13.00’da oynanacak Fomget-1207 Antalyaspor karşılaşmasıyla başlayacak. Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde diğer hafta ise İstanbul derbisine sahne olacak ve Galatasaray 14 Ocak Cumartesi günü Fenerbahçe ile mücadele edecek.

Türkiye’de sporun en büyük destekçisi Turkcell’in isim sponsoru olduğu Kadın Futbol Süper Ligi’nde ikinci devre Cumartesi günü oynanacak maçla başlayacak. B Grubu’nun yenilgisiz lideri Fomget, grubun 4. sırasında yer alan 1207 Antalyaspor ile karşı karşıya gelecek. Fomget bu sezon çıktığı 9 maçtan 8 galibiyet, 1 beraberlik alarak ayrıldı. 1207 Antalya Kadın FK ise 4 galibiyet, 3 beraberlik ve 2 mağlubiyetle 14 puana ulaştı.

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde ikinci devrenin ilk haftası 8 Ocak Pazar günü saat 14.00’da oynanacak ALG Spor-Hatay maçıyla son bulacak. Son şampiyon ALG Spor bu sezon aldığı 6 galibiyet, 2 beraberlik ile grubunda lider durumda. Rakibi Hatay ise 11 puanla 6. sırada yer alıyor.

 

11. hafta İstanbul derbisine sahne olacak

Sezonun 11. haftasında ise İstanbul derbisi sahne alacak. B Grubu’nda 24 puanla ikinci sırada yer alan Galatasaray, 19 puanla üçüncü sırada olan ezeli rakibi Fenerbahçe’yi ağırlayacak. Galatasaray bu sezon 8 galibiyet, 1 mağlubiyet yaşarken, Fenerbahçe’nin maçları 6 galibiyet, 1 beraberlik, 2 mağlubiyet ile sonuçlandı.