Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi Yarı Finalleri’nde Derbi Heyecanı

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde Play-Off yarı finalinde derbi coşkusu yaşanacak.
Play-off çeyrek final maçında Fatih Karagümrük’ü eleyen Fenerbahçe A.Ş, Galatasaray Petrol Ofisi ile karşı karşıya gelecek. Bir diğer yarı final mücadelesinde ise; ALG Spor, Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET ile sahaya çıkacak. Nefes kesen bu karşılaşmalar, 13-20 Mayıs tarihlerinde çift maçlı eleme usulüne göre oynanacak.

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde çeyrek final rövanş müsabakalarının ardından Galatasaray Petrol Ofisi, Fenerbahçe A.Ş. ile karşı karşıya gelecek. Derbiye sahne olacak yarı final mücadelelerinde bir diğer karşılaşma ise ALG Spor ve Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET arasında oynanacak.

Yarı Finalde Derbi Heyecanı Yaşanacak

Çift maçlı eleme usulüne göre yapılacak yarı finalde Galatasaray Petrol Ofisi ile Fenerbahçe A.Ş., ALG Spor ile de Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET karşı karşıya gelecek. Çift maç eleme usulüyle oynanacak Play-off yarı final müsabakaları, 13 ve 20 Mayıs tarihlerinde yapılacak. İlk ve ikinci müsabakaların sonucuna bağlı olarak eşitlik halinde 2. karşılaşmanın sonunda 15’er dakikalık iki uzatma devresi oynanacak. Uzatma devrelerinin de berabere sonuçlanması durumunda seri penaltı atışlarıyla üst tura çıkan takım belli olacak.

Çeyrek final maçlarında alınan sonuçlar şöyle:

  • Galatasaray Petrol Ofisi-Amed Sportif Faaliyetler: 3-0 (İlk maç: 5-1)
  • Wulfz Fatih Karagümrük-Fenerbahçe A.Ş.: 1-1 (İlk maç: 0-1)
  • ALG Spor-Beşiktaş Vodafone: 3-0 (İlk maç: 1-1)
  • Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET-Fatih Vatanspor: 4-0 (İlk maç: 0-0)

Ligde yarı final eşleşmeleri:

  • Fenerbahçe A.Ş. – Galatasaray Petrol Ofisi
  • ALG Spor – Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET

 

Play-Off Maç Programı:

Play-Off Yarı Finaller İlk Maçlar: 13 Mayıs

Play-Off Yarı Finaller İkinci Maçlar: 20 Mayıs