Turkcell Granfondo İstanbul büyük coşkuyla başladı

Ülke sporunun en büyük destekçilerinden Turkcell’in ana sponsorluğunda, Beykoz Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Turkcell Granfondo Yol Bisiklet Yarışı büyük bir coşkuyla başladı. Startı T.C Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak tarafından verilen yarışta farklı kategorilerde 2 bine yakın amatör bisikletçi, İstanbul Boğazı’nın eşsiz doğal güzellikleri arasında pedalladı.

Turkcell Granfondo İstanbul Yol Bisiklet Yarışı, 38 ülkeden 2 bine yakın amatör bisikletçiyi İstanbul Beykoz’da bir araya getirdi.

Dünyaca ünlü yol bisiklet yarışının heyecanını Türkiye’ye taşıyan Turkcell Granfondo’nun İstanbul etabında ilk olarak uzun parkurun startı verildi. T.C Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak saat 08.00’de Beykoz’dan yarışı başlattı. 08.20’de ise kısa parkurda heyecan start aldı.  Sporcular, Boğaz’ın eşsiz doğal güzellikleri arasında yarışma şansına sahip olurken, Beykoz’dan start alan yarışta bisikletçiler; Hidiv Kasrı, Anadolu Hisarı, Küçüksu Kasrı ve Beykoz Korusu gibi şehrin tarihi ve doğal güzellikleri arasındaki rotayı takip ederek bitiş noktasına ulaşarak yarışı tamamlayacak.

Turkcell Granfondo Yol Bisiklet yarışının startını veren T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak; “Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ülke konumundayız. Bu bilinçle hareket ediyor; gençlerimizi spora teşvik etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Genç, yaşlı demeden tüm vatandaşlarımızın spor yaparak sağlıklı bir yaşama sahip olmasını tavsiye ediyoruz. Bugün, burada iki bine yakın sporcunun yer alması, adımlarımızı doğru attığımızın göstergesidir. Yarışmacılara başarılar diliyor; Turkcell ve Beykoz Belediyesi başta olmak üzere destek veren tüm sponsorlara teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.