Turkcell Finansman banka gibi çalıştı 865 milyon liralık krediye ulaştı

Şubat ayında hizmet vermeye başlayan Turkcell Finansman A.Ş. 4 ay gibi kısa bir süre içinde müşterilerine 865 milyon TL’lik finansman sağladı. 3 binin üzerindeki Turkcell Mağazası’ndan alışveriş yapan müşteriler Turkcell Finansman A.Ş.’den aldıkları cihazlar için kredi kullanabiliyor. Turkcell Finansman A.Ş. ile sadece Anneler Günü’nde 10 bin müşteriye finansman sağladıklarını belirten Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Dileyen kredisini erken ödeyebiliyor. Dileyen ara ödeme yapabiliyor. Turkcell Finansman A.Ş. henüz yeni hizmet vermeye başlamış olmasına rağmen 575 milyon TL ödenmiş sermayesi ile sektörün ikinci büyük firması konumunda” dedi.

Turkcell abonelerinin teknoloji ürünlerine daha rahat ulaşmasını sağlamak için 4 ay önce faaliyete geçen Turkcell Finansman A.Ş. aradan geçen kısa süreye rağmen sektörün ikinci büyük firması oldu. 2 Şubat – 8 Haziran tarihleri arasında 865 milyon TL’nin üzerinde kredi kullandıran Turkcell Finansman A.Ş. akıllı telefondan tablet ve aksesuarlara kadar binlerce ürünün satışına aracılık etti.  Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell Finansman A.Ş.’nin 575 milyon TL’lik ödenmiş sermayesi olduğunu ve 3 binin üzerindeki Turkcell Mağazası’nda müşterilerine hizmet verdiğini söyleyerek, “Bugüne kadar Turkcell Finansman A.Ş. üzerinden kullanılan kredi adedi de 727 bini geçmiş durumda” dedi.

Diğer sektörler sırada

Turkcell Finansman AŞ.’nin öncelikli hedefinin Turkcell müşterilerinin teknolojik ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu ifade eden Terzioğlu, sonraki hedeflerini ise şöyle anlattı: “Şu anda Turkcell Mağazaları’nda satışı yapılan cihazlar için kredi sağlayan Turkcell Finansman’ın, önümüzdeki dönemde içerisinde SIM kart takılı olan her cihazın satışında aracılık etmesini hedefliyoruz. Biliyorsunuz 4.5G ile birlikte akıllı şehirler ve akıllı evler daha çok gündeme gelecek. Makineler birbiri ile haberleşecek. Buzdolabınız, içerisinde biten gıda ürünlerini içindeki SIM kart sayesinde size mesaj atarak söyleyecek. Bunun gibi içerisinde SIM kart olan farklı kategorilerdeki tüm ürünlerin satışında aracılık etmek istiyoruz.”

36 taksit olacak, krediler faturadan ödenecek

Kaan Terzioğlu, Turkcell Finansman A.Ş.’den kullanılacak finansmanın 36 aya kadar taksitlendirilebileceğini de sözlerine ekleyerek, “Müşterilerimiz kredilerini Turkcell faturaları üzerinden ödeme kolaylığına sahip. Esnek ödeme altyapısı sayesinde dilerlerse kredilerine ara ödeme yapabilir veya kredilerini tamamıyla kapatabilirler. Her iki durumda da faiz indiriminden faydalanırlar” şeklinde konuştu.

Turkcell mağazalarında konsept değişecek

Drone’dan gözlüğe kadar her şey satılacak

Türkiye’nin 4.5G’ye geçmesiyle birlikte Turkcell Mağazaları’nın konsepti de değişiyor. Daha önce mağazalarını birleştiren ve müşterinin sabit internetten mobil hattına kadar her ihtiyacını aynı noktadan karşılamaya başlayan Turkcell, 3 bine yakın mağazasında şimdi de drone’dan sanal gerçeklik gözlüğüne kadar Türkiye’nin yeni tanıştığı birçok ürünü satmaya başlayacak. Euro 2016’da Türkiye’nin ilk karşılaşması olan Hırvatistan maçının ardından gazetelerin ekonomi servislerinin yöneticileriyle sohbet eden Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell mağazalarında başlayacak yeni dönemi anlattı.

Gözlük sanal, alışveriş gerçek

4.5G’nin Türkiye için dijital çağın başlangıcı olacağını ifade eden Terzioğlu, hızlı ve kesintisiz internetin hem iş hayatını hem ekonomiyi hem de sosyal hayatı değiştireceğini söyledi. 4.5G ile Türk halkının yeni ürünlerle tanışacağını vurgulayan Terzioğlu, “Türkiye sanal gerçeklik gözlüğü, drone olarak adlandırılan küçük insansız hava araçları, son teknoloji akıllı saatler ve taşınabilir televizyonlar gibi yeni cihazlar ile tanıştı. Turkcell Mağazaları’nda artık hem bu gibi yeni çıkan ürünler hem de önümüzdeki dönemde çıkacak yeni ürünler satılacak” dedi. Sanal gerçeklik ürünleri ile evde otururken dünyada sanal gezi yapmanın mümkün olacağını anlatan Terzioğlu, “Sanal gerçeklik ürünleri ve akıllı telefonunuzu kullanarak, dilediğiniz mekanda dilediğiniz deneyimi yaşamanız artık mümkün. Maçlar sanki stadyumdaymış gibi izlenecek, mağazadaymış gibi alışveriş yapılabilecek. Taşınabilir TV ile Turkcell TV+ uygulaması sayesinde dilediğiniz yerden maç, dizi veya filmleri dev ekranda izleyebilirsiniz. Suya dayanıklı kablosuz hoparlör ile fizy uygulamasını kullanarak beğendiğiniz sanatçıları her yerde dinleyebilirsiniz” diye konuştu.

Drone’dan 360 derece müthiş fotoğraflar

Mağazalarda yer alacak ürünlerden örnekler veren Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu, “Mağazalarımızda satılmaya başlanacak yeni nesil cihazlar ile müthiş deneyimler yaşayabilirsiniz. 360 derece kameraları drone’lara bağlayıp müthiş video ve fotoğraf çekimleri yapabilir, bu video ve fotoğrafları ise Turkcell Akıllı Depo’da saklayabileceksiniz. Drone’ların yakın bir gelecekte lojistik sektöründe kullanıldığına da şahit olacaksınız. Bu küçük insansız hava araçları ilaçtan, kitaba kadar birçok şeyi kısa sürede ayağınıza kadar getirecek. Mağazalarımızda akıllı saat modelleri, nabız ölçer gibi cihazlar ile çocuklarımızın güvenliği için takip cihazları da alacak” ifadesini kullandı.

Ekranlar küçüldü Turkcell TV+ izleyen abonelerin sayısı iki katına çıktı

Türkiye’nin 4.5G’yi kullanmaya başladığı ilk iki aylık sürede 4.5G datasının toplam dataya oranının yüzde 22’ye ulaştığı anlatan Terzioğlu sözlerine şöyle devam etti: “4.5G ile data trafiğindeki artış ise yüzde 26 oldu. Turkcell’in 4.5G’li abone sayısı 13 milyona, aktif 4.5G kullanıcı sayısı ise 4.5 milyon kişiye ulaştı. 4.5G’de Turkcell servisleri itici güç oldu. Toplam akıllı telefon kullanıcılarında yüzde 5 olan Turkcell TV+ kullanım penetrasyonu 4.5G kullanıcılarında iki kattan fazla artışla yüzde 11 olarak gerçekleşiyor. Aynı şekilde fizy kullanım oranları akıllı telefon kullanıcılarında yüzde 10 iken 4.5G’li abonelerde bu oran yüzde 19’e, BIP’in yüzde 12 olan payı da 4.5G kullanan abonelerde yüzde 20’ye ve Akıllı Depo’da ise yüzde 10’den 22’ye yükseldi. Önümüzdeki dönemde servislerdeki data kullanımının daha da artmasını bekliyoruz.”

Turkcell TV+ fiber kullanıcıları Euro 2016’yı 4K ultra HD izleyecek

A Milli Futbol Takımı’mızın Ana Sponsoru olan Turkcell, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarını ekran başından izleyecek taraftarlar için seyir kalitesini üst seviyeye taşıyacak. Maç keyfini Turkcell TV+ fiber kullanıcıları 4K Ultra HD kalitesiyle yaşayacak. Turkcell TV+ ile 4K Ultra HD teknolojisinin keyfini çıkarmak isteyenler aylık 5TL karşılığında yeni TV+ kutusunun sahibi olabiliyorlar. 4K Ultra HD, şu an yaygın olarak kullanılan HD görüntü kalitesinden 4 kat daha yüksek çözünürlük sağlıyor.

Yayın ihalesine de girebiliriz mobilde işbirliği de yapabiliriz

Toplantının ardından soruları cevaplandıran Terzioğlu, futbol yayınlarıyla ilgili şunları söyledi: “Türkiye insanı futbolla iç içe yaşıyor ve maçları her an her yerde izlemek istiyor. Mobilde futbol içeriğini müşterilerimize ulaştırabilmek için ihaleye girebilir, farklı işbirliklerine de gidebiliriz. Şu an Türkiye’de futbol içeriğini küçük ekranlarda halka ulaştırma şansına sahip en yetenekli firma Turkcell.”