Turkcell çalışanlarına hayat T.Life ile güzel

Turkcell, iç iletişim ve işveren markası faaliyetlerinin kapsamını genişleterek tek bir marka altında sürdürmek, çalışanlarını ve potansiyel Turkcell’lileri eğlenceli ve kapsamlı içeriklerle desteklemek amacıyla “T. Life”ı uygulamaya aldı.

İş süreçlerinde yenilikçi uygulamalar sunan Turkcell, iç iletişim çalışmalarını daha genç ve dinamik bir şekilde tek bir çatı altında sürdürmek, faaliyetlerinin kapsamını genişletmek, eğlenceli ve ilgi çekici uygulamalarla iç iletişim dünyasında çalışanlarını desteklemek için yeni platformu T.Life’ı başlattı.  T.Life dünyası Turkcell’lilere farklı içerikler sunan T.Club, T.Sahne ve T.Studio adlı üç ana bölümden oluşuyor.

 

Kendini sürdüren platform

T.Life dünyasında yer alan T.Club platformu; “maceraperestler, gezginler, gurmeler ve sanatseverler” adında dört farklı bölümden oluşuyor ve Turkcell’lilerin sosyalleşip bir araya gelecekleri, birlikte vakit geçirecekleri bir dünya sunuyor. Platform kapsamında Turkcell ofislerinin olduğu her lokasyondaki T.Club gönüllüleri sayesinde Türkiye’nin her yerinde çalışanlar, kendileri için özel hazırlanan etkinliklere daha fazla erişme imkanı bulacak.

T.Sahne ile bağımsız olarak dijital platformlarda yer almak isteyen genç müzisyenlerin ve grupların özel performansları Türkiye’nin dijital müzik platformu fizy desteğiyle milyonlara ulaşabilecek. Ayrıca yine T.Sahne ile Turkcell lokasyonlarında, dijital platformlarda ses getirmiş ünlülerin mini akustik müzik konserleri, sahada çalışanlara eğlenceli içerikler sunulacak.

T.Studio ile sürekli yenilenen birbirinden keyifli içerikler ve podcast’lerle Turkcell’in faydalı ve bilgilendirici işleri kullanıcılara eğlenceli bir dille sunulacak. Böylelikle T.Life dünyasının sürekli içerik üreten, kendini sürdüren bir yapıya dönüşmesi hedefleniyor.

 

Ali Rıza Esmen: “Hayata ve dünyaya açılan bir iç iletişim platformu”

Uygulama ve projenin hedeflerine değinen Turkcell İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen, “İç iletişim ve işveren markası tarafında uzun zamandır hevesle üzerinde çalıştığımız ve iç iletişim dünyamızı tek bir çatı altında bir araya getirdiğimiz kapsamlı uygulamamız T.Life’ı hayata geçirdik. T.Life’ın sadece altı bine yakın Turkcell’linin değil, Turkcell’den yolu geçmiş, Turkcell’e gönül vermiş ve potansiyel Turkcell çalışanlarının da bir dünyası olabilmesi düşüncesiyle yola çıktık. Amacımız, Turkcell’lilerin içinde yer almaktan gurur duyacağı, deyim yerindeyse potansiyel Turkcell’lilerin de içinde yer almak isteyecekleri ‘cool bir dünya’ sunmak.  Çünkü şu bir gerçek ki yeni yetenek kazanımı, çalışanların bir markayı işveren markası olarak tercih etmesi pek çok dinamiğe bağlı olsa da öncelikle bu dinamizmi kendimizin hissetmesi, içeriden dışarıya yayılması önemli. Yeni uygulamamız, çalışanlarımızın ortak aklını içeriyor. Yaklaşık bir seneyi aşkın süredir devam eden strateji geliştirme sürecimizde her fonksiyon ve her kademeden Turkcell’linin fikrini alarak T.Life dünyasını yarattık. Halihazırda kullanılan Turkcell Life app’imizi yeni yüzü ve özgün içerikleriyle T. Life olarak yeniden tasarladık” dedi.

 

Motto: ‘Yarını Değiştir’

Esmen, Turkcell’in yeni işveren marka stratejisi için de şöyle konuştu: “Turkcell olarak insan ve gelecek odağımız çerçevesinde Çalışan Değer Önermesi (EVP) işveren markası stratejimizi de güncelledik. Yeni işveren markası mottomuz ‘Yarını Değiştir’ oldu. Üniversite kampüslerinde yöneticilerimizle gençlerimizi farklı bir konseptle bir araya getirmek istiyoruz.”

 

“Türkiye’de bir ilk, T.Kuşağı”

Esmen, sözlerini şöyle noktaladı: “Türkiye’de bir ilk olarak Turkcell’lileri ve yolu Turkcell’den geçmiş herkesi ‘T.Kuşağı’ olarak tanımlamaya başladık, yani T.Kuşağı adında yeni bir kuşak yaratıyoruz. Artık Turkcell’de yaşı kaç olursa olsun, X, Y, Z diye ayırmadan tek bir kuşağız. Her kuşağın olduğu gibi ‘T. Kuşağı’nın da personasını belirledik. T.Kuşağı’nı ‘teknolojiyi en iyi şekilde bilen ve teknolojiye yön veren; çevresine karşı sorumlu ve duyarlı olan, elini taşın altına koymaktan çekinmeyen; gittiği her yerde fark edilen dünya vatandaşları’ olarak tanımlıyoruz. Tüm bu özellikler zaten çalışanlarımızın DNA’larında olan özelliklerdi. T.Kuşağı ile bunları artık daha görünür yapmaya başlıyoruz. Turkcell olarak üstün teknolojilerimiz ve insana dokunan tüm faaliyetlerimizle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

 

Çevreye de fayda sağlayacak

Kullanıcılar platformda yer alan ‘Geleceğe Adım At’ adım challenge’ı ile hep birlikte yetiştirecekleri Turkcell Ormanı için harekete geçiyor. Challenge’a katılan her Turkcell’li attığı her 30 bin adım karşılığında bir fidan bağışlamış olacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı’na kadar sürecek challenge’da hedefe ulaşılıp bir Turkcell Ormanı oluşturulması planlanıyor. Bu challenge sonrasında Turkcell’liler yeni bir challenge ile hem çevreye katkı sağlamaya hem de sağlıklı bir yaşama adım atmaya devam edecekler.

“Avantajlar Dünyası” ile pek çok markada indirim

T.Life dünyası içinde yer alacak “Avantajlar Dünyası”nda ise giyimden, market alışverişine kadar pek çok markada Turkcell’lilere özel indirimler sunulacak.