Turkcell büyüyen güçlü altyapısıyla her yerde üstün kalitede hizmet sunuyor

Salgın koşullarındaki normalleşmeye bağlı olarak özellikle tatil bölgelerinde yoğunlaşan nüfusu öngören Turkcell, kesintisiz iletişim ayrıcalığı için altyapı yatırımlarını hızlandırdı. 4.5G şebekesini son bir yılda yurt genelinde yüzde 50 büyüterek rekor kıran Turkcell, ihtiyaca uygun teknolojik çözümü anında sağlayan bu altyapı sayesinde üstün müşteri deneyimi sunuyor.

Müşterilerine her zaman en iyi ve en kaliteli hizmeti sunabilmek amacıyla altyapı çalışmalarına hız kesmeden devam eden Turkcell, salgın dönemini de kapsayan son bir yılda güçlü 4.5G altyapısını yüzde 50’den fazla genişleterek rekor kırdı. Aynı zamanda verimli spektrum kullanma kabiliyetini 3 katına çıkaran Turkcell’in bu çalışmaları, müşterilerinin ölçümlediği 4.5G hızlarına da yüzde 40’tan fazla artış olarak yansıdı.

Müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun çözümü sağlamak amacıyla son bir yılda altyapıda rekor seviyede büyüdüklerine dikkat çeken Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, şöyle konuştu: “Dünyanın en çekici ülkesi Türkiye’nin her köşesinde, karada, havada, denizde müşterilerimize hızlı ve kaliteli çekim gücümüzle üstün kalitede iletişim hizmeti sunmak için yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Gelişmiş yeteneklerle donattığımız şebekemiz, müşteri ihtiyaçlarına en uygun teknolojiyi sağlayarak eşsiz bir deneyim sunuyor. Bu sayede 4.5G’de 1.6 Gbps ve fiber erişimde ise 10 Gbps’lik kapasiteyi müşterilerimizle buluşturuyoruz. Değişen koşullarla birlikte artan talepleri başarıyla karşılayabilmek için ülke çapında özel donanımlı ve uzman 1.300 kişilik saha ekibimizle 7/24 hizmet veriyoruz. İster deniz kenarında isterse yaylada olsun, Türkiye’nin dört bir yanında her bir müşterimize en iyi iletişim ayrıcalığını yaşatmak için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Turkcell altyapısıyla bu yaz da her yer ‘Çok Çekici’

Turkcell’in Türkiye’nin her köşesindeki üstün çekim gücüne vurgu yapan ‘Çok Çekici’ kampanyasının dördüncü filmi, yaz mevsimine duyulan özlemi anlatıyor. Filmde, Babadağ-Ölüdeniz arası 1.700 metre yükseklikte gerçekleşen yamaç paraşütü atlayışı esnasında Turkcell’in güçlü şebeke altyapısı üzerinden kesintisiz canlı yayın yapılıyor.