Turkcell ana sponsorluğundaki Atletizm Milli Takımı Münih’te sahne alıyor

Turkcell ve Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğinde başarılarına devam eden Türk atletizminin yıldızları, bu kez Almanya’da sahne alıyor. Münih’te gerçekleştirilecek 25. Avrupa Atletizm Şampiyonası 15 Ağustos’ta başlayacak ve 7 gün sürecek. Şampiyonada Türkiye, 16 kadın, 24 erkek toplam 40 sporcu ile madalya arayacak. Daha önceki Avrupa şampiyonalarında 11’i altın olmak üzere 28 madalya kazanan milliler, Almanya’da madalya rekoru kırmak için mücadele edecek.

Turkcell ana sponsorluğundaki Atletizm Milli Takımı başarılarına yenilerini eklemeye için Almanya’da sahne alıyor. Ay-yıldızlılar, Münih’in ev sahipliğinde düzenlenecek 25. Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda mücadele edecek. 48 ülkeden 1540 atletin yer alacağı organizasyonda 50 dalda madalya mücadelesi yaşanacak. Ay-yıldızlılar Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 16’sı kadın 24’ü erkek olmak üzere 40 sporcu ile yer alacak.

Münih 1972 Olimpiyatları’nın yapıldığı Olympiapark’ta gerçekleştirilecek Avrupa Atletizm Şampiyonası, aynı zamanda Türkiye’nin en yüksek katılımla yer aldığı ikinci Avrupa Şampiyonası olacak. En yoğun katılımı 49 sporcu ile 2016 yılında Amsterdam’da gösteren Türkiye, daha önce yer aldığı Avrupa Şampiyonalarında 11 altın, 8 gümüş ve 9 bronz olmak üzere toplam 28 madalya kazanmıştı.

Son Avrupa Şampiyonası’nda madalya kazanan Ramil Guliyev, Yasemin Can, Yasmani Copello, Jak Ali Harvey ve Emre Zafer Barnes’ın da yer aldığı organizasyonda Türkiye’yi şu isimler temsil edecek:

KADINLAR
Ayşe Tekdal
Buse Arıkazan
Eda Tuğsuz
Ekaterina Guliyev
Emel Dereli
Gizem Akgöz
Kader Dost
Kıvılcım Kaya Salman
Meryem Erdoğan
Meryem Bekmez
Özlem Becerek
Pınar Akyol
Ruken Tek
Tuğba Danışmaz
Tuğba Güvenç
Yasemin Can

ERKEKLER
Alperen Karahan
Aras Kaya
Batuhan Altıntaş
Emin Öncel
Emre Zafer Barnes
Ersu Şaşma
Ertan Özkan
Hilal Yego
Hüseyin Can
İsmail Nezir
Jak Ali Harvey
Kayhan Özer
Kubilay Ençü
Mikdat Sevler
Necati Er
Oğuzhan Kaya
Ömer Alkanoğlu
Özkan Baltacı
Polat Kemboi Arıkan
Ramil Guliyev
Salih Korkmaz
Sinan Ören
Şahin Şenoduncu
Yasmani Copello