Sporseverler tur heyecanını Turkcell 4.5G Teknoloji Çadırı’nda yaşayacak

Bu sene 52. kez düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun teknoloji ve iletişim sponsoru Turkcell, sporseverlere unutulmaz bir gün yaşatmaya hazırlanıyor. Yarın (24 Nisan) İstanbul’da koşulacak turun ilk etabında, Sultanahmet Meydanı’na kurulacak 4.5G Teknoloji Çadırı’nda bisikletseverler ‘Sanal Gerçeklik’le, yarışın heyecanını doyasıya yaşayacak.

Türkiye’nin en önemli uluslararası spor organizasyonlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun iletişim ve teknoloji sponsoru Turkcell, bisikletseverlere olağanüstü bir deneyim yaşatacak. 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun ilk etabı İstanbul – İstanbul’da, Sultanahmet Meydanı’nda kurulacak Turkcell 4.5G Teknoloji Çadırı’nda sporseverler ‘Sanal Gerçeklikle’ bisiklet yarışının heyecanına ortak olacak.

Çadırda kullanıma sunulacak olan sanal gerçeklik gözlüğüyle sporseverler, kendilerini bisiklet sporunun güzellikleri ve parkurların zorlukları arasında bulacak. Ayrıca katılımcılarına hız limitlerini zorlama fırsatı tanıyan Spin SlotCar (Yarış arabası) etkinliğiyle sporseverler rekabet ve heyecan dolu anlar yaşayacak.

En hızlı pedallara en hızlı internet altyapısı

Öte yandan 4.5G teknolojisiyle dünyanın en hızlı internet altyapısını kuran Turkcell, aralarında Andre Greipel’in de olduğu dünyanın en hızlı bisikletçilerini ağırlayacak 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun dünyaya ulaşmasına da önayak olacak.

Tur’un tüm iletişim altyapısını sağlayacak olan Turkcell, mobil baz istasyonları sayesinde basın mensuplarının dünyanın en hızlı internet altyapısında yararlanmasını sağlayacak.

Şampiyon Selçuk’ta belli olacak

17 takımın katılacağı ve Avrupa Turu kapsamındaki Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda 24 Nisan’da İstanbul’dan başlayarak Kapadokya, Konya, Alanya ve Marmaris’ten geçecek ve 1 Mayıs’ta Selçuk’ta tamamlanacak. Tur’a aralarında ünlü sprinter Andre Greipel’in de olduğu yaklaşık 140 bisikletçi katılacak.

52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Etapları

1. Etap    İstanbul – İstanbul

2. Etap    Kapadokya – Kapadokya

3. Etap    Aksaray – Konya

4. Etap    Seydişehir – Alanya

5. Etap    Alanya – Kemer

6. Etap    Kumluca – Elmalı (Göğübeli)

7. Etap    Fethiye – Marmaris

8. Etap    Marmaris – Selçuk (İzmir)