SORUMLULUK ALMAYA HAZIRIZ

Turkcell olarak dijital operatöre dönüşürken donanımdan ziyade, üzerine katma değer koyabileceğimiz yazılım tarafında çözümler geliştirebilme hedefi ile yola çıktık. Geçtiğimiz 3,5 yılında ardından bugün geldiğimiz noktada dijital servislerimizin indirilme sayısı 110 milyona yaklaşırken, bu servislerimizi yurt dışından indirenlerin sayısı ise 3 milyonu aşmış durumda. Bugün mesajlaşmadan eğlenceye, müzikten yayıncılığa, ödeme sistemlerinden arama motoruna, e-ticaret çözümlerimizden online depolama çözümlerine kadar hemen her alanda müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun dijital servisler sunuyoruz. En önemlisi ise bu servislerimizin tamamının verisini “Türkiye’nin datası Türkiye’de kalsın” hedefimiz doğrultusunda Türkiye’de tutuyoruz. Önümüzdeki dönemde, 2018 yılı başında başlattığımız dijital ihracat hamlemizi daha da ileri taşıyacak ve dijital servislerimiz ile…

Turkcell olarak dijital operatöre dönüşürken donanımdan ziyade, üzerine katma değer koyabileceğimiz yazılım tarafında çözümler geliştirebilme hedefi ile yola çıktık. Geçtiğimiz 3,5 yılında ardından bugün geldiğimiz noktada dijital servislerimizin indirilme sayısı 110 milyona yaklaşırken, bu servislerimizi yurt dışından indirenlerin sayısı ise 3 milyonu aşmış durumda. Bugün mesajlaşmadan eğlenceye, müzikten yayıncılığa, ödeme sistemlerinden arama motoruna, e-ticaret çözümlerimizden online depolama çözümlerine kadar hemen her alanda müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun dijital servisler sunuyoruz. En önemlisi ise bu servislerimizin tamamının verisini “Türkiye’nin datası Türkiye’de kalsın” hedefimiz doğrultusunda Türkiye’de tutuyoruz. Önümüzdeki dönemde, 2018 yılı başında başlattığımız dijital ihracat hamlemizi daha da ileri taşıyacak ve dijital servislerimiz ile ülkemizi büyütmeye katkı sunmaya devam edeceğiz. Bu noktada Türkiye’nin data açığının kapatılması için gerekli yasal mevzuatların Yeni Türkiye’de vakit kaybetmeden çıkartılacağına inancımız tam.

 

Diğer yandan Turkcell olarak müşterilerimizin farklı taleplerini karşılamak için cihaz satışı da yapıyoruz. Bu alanda yerli cihaz satışını uzun zamandır teşvik ediyoruz. Bir yandan T serisi ile kendi yerli akıllı telefon ve tabletlerimizi geliştirirken, öte yandan diğer tüm yerli akıllı cihaz geliştiricileri için de en önemli satış kanalı konumundayız. Önümüzdeki dönemde bilgisayar ve akıllı cihaz sahipliğini arttırıcı tedbirleri düşünmeli, bunu da yerli ve milli üretim ile yapmak hedefine koşmalıyız.

 

Son dönemde ülkemize karşı yürütülen ekonomik savaş girişimleri karşısında Devletimizin aldığı kararların yerinde olduğunu düşünüyoruz. Daha güçlü bir Türkiye için finansal hizmetlerin yaygınlaşmasını desteklemeli, bankacılık hizmetlerine erişemeyen kesimler için de fırsat eşitliği sağlamalı, kayıt dışı ekonomi ile elbirliği ile mücadele etmeliyiz. Bu hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmaya ve sorumluluk almaya hazırız. Türkiye’nin Turkcell’i olarak ülkemizin kazandığı yerde bizim kaybetme ihtimalimiz yoktur.