Milyonların tercihi BiP oldu

Türkiye’nin iletişim platformu BiP güçlü altyapısı sayesinde kullanım rekorları kırarak milyonların tercihi oldu. Uluslararası uygulamalarda yaşanan kesinti süresince BiP müşterilerine kaliteli iletişim sunarak sadece bir gecede aktif kullanıcı sayısını iki kat artırdı. Bu süreçte Türkiye’nin yanı sıra yurtdışından da BiP’e olan ilgi arttı. BiP’e yeni katılan kullanıcıların yüzde 50’si Türkiye dışından gerçekleşti. Dün gece ile birlikte BiP’in toplam indirilme sayısı 87 milyonu aştı.

Türk mühendislerinin geliştirdiği BiP her geçen gün milyonların tercihi olmaya devam ediyor. Dün yaşanan global uygulamalardaki kesintilerin ardından milyonlar güvenli ve kesintisiz hizmet sunan BiP’i tercih etti. Fark yaratan özellikleriyle de daha fazla tercih sebebi olan BiP sadece bir gecede aktif kullanıcı sayısını 2 kat artırdı. Yeni kullanıcıların yarısını ise Türkiye dışından gelen uluslararası müşteriler oluşturdu. Bu süreçte mesajlaşma adedi yaklaşık 4 kat arttı. BiP’in toplam indirme adedi ise 87 milyonu aştı.

Yaşanan gelişmelerin yerli ve milli uygulamaların önemini bir kez daha gündeme getirdiğini belirten Turkcell Dijital Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ sözlerine şöyle devam etti:

“Hep dile getirdiğimiz üzere küresel uygulamalara bağlı kalmamamız gerektiğini dün yaşadığımız süreç ile bir kez daha görmüş olduk. Türk mühendislerinin geliştirdiği BiP sayesinde sadece Türkiye’deki değil dünya çapındaki kullanıcılarımız iletişimlerini kesintisiz ve kaliteli bir biçimde devam ettirdi. İşte bizler bu yüzden sadece birkaç uluslararası uygulamaya mahkûm kalmamak adına çalışıyor ve rakiplerimize fark atan güçlü özelliklere sahip yerli bir platforma sahip olmanın gurunu yaşıyoruz. Bu vesileyle BiP’i tercih eden tüm kullanıcılarımıza bir kez daha teşekkürlerimizi sunarız.”

Türk mühendislerinin geliştirdiği BiP sadece Türkiye’de değil dünyanın 192 ülkesinde de hızlı ve güvenli iletişim hizmeti veriyor. Rakiplerinden farklı ve üstün özelliklere de sahip olan BiP’te 15 kişiye kadar HD kalitesinde sesli ve grup görüntülü görüşmenin yanı sıra HD fotoğraf paylaşma seçeneği de bulunuyor. Müşterilerini dinleyerek her geçen gün yeni özellikleri hayata geçiren BiP, geçtiğimiz günlerde de yoğun talep gösterilen üzerine ‘Durum Özelliği’ni kullanıcılarıyla buluşturdu. Yenilenen ara yüzüyle birlikte sadeleşen tasarımıyla dikkat çeken BiP, ‘Anlık Çeviri’ özelliği sayesinde mesajlaşma sırasında 106 farklı dilde sohbet etmeye imkân verirken, sadece normal zamanda değil afet anlarında da ‘Acil Durum’ özelliğiyle de kesintisiz iletişim sunuyor.

Dünya genelinde operatör fark etmeksizin herkesin kullanabildiği BiP’in ‘Grup Taşıma’ özelliği sayesinde, kullanıcılar daha önce kullandıkları mesajlaşma uygulamasındaki gruplarını ve sohbet geçmişlerini hızlı ve kolay şekilde BiP’e aktarabiliyor. Kullanıcılar BiP’e mevcut sohbet gruplarını aktarırken grupta daha önce BiP’i yüklemiş olan kullanıcıları da tek tek seçmek zorunda kalmadan uygulamaya otomatik olarak ekleyebiliyor.

Yeni özellikleriyle her geçen gün fark yaratan BiP’i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.