Malatya Uluslararası Film Festivali Ödül Töreni TV+’ta

Türkiye’nin dijital televizyon platformu TV+, 8’inci Malatya Uluslararası Film Festivali’ni, çok özel anları ve röportajlarıyla ekranlara taşıyor. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından sinemacıları bir araya getiren festivalin Kırmızı Halı ve Ödül Töreni de life+ kanalından canlı yayınlanıyor.

Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından sinemacıları bir araya getiren 8’inci Malatya Uluslararası Film Festivali, TV+ ayrıcalığıyla ekranlara taşınıyor. Yerli ve yabancı 100’den fazla filmin izleyiciyle buluştuğu festival boyunca ünlülerle röportajlar ve en dikkat çekici anları ekranlara getiren TV+,  festivalin kapanış töreni ve kırmızı halıdan çok özel görüntüleri de canlı yayınla ekrana getiriyor. ‘Kristal Kayısı’ların sahibini bulacağı Ödül Töreni, 15 Kasım akşamı life+ kanalından izlenebilecek. Yekta Kopan’ın sunumuyla gerçekleşecek olan Ödül Töreni’ne Nuri Bilge Ceylan, Şerif Sezer, Gökhan Tiryaki, Haluk Piyes gibi Türk sinemasının usta isimleri katılacak. Gecede ayrıca, İpek Tuzcuoğlu, Kaan Urgancıoğlı, İpek Türktan’ın yanı sıra pek çok oyuncu da yer alacak.

 

Festival ‘kısa’ları 1 ay boyunca TV+’ta

Bu yıl 55. Antalya Film Festivali ve 6. Boğaziçi Film Festivali’nin de ana iletişim sponsorluğunu üstlenen TV+, sinema sektörünü sahipleniyor. 3 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan TV+, iki yıldır sinema etkinlikleriyle dünya klasikleri ve festivallerin öne çıkan seçkilerini sanatseverlerle buluşturuyor. Festival kapsamında düzenlenen Ulusal Kısa Metraj dalında yarışan 9 film de festivalle eşzamanlı olarak bir ay boyunca ilk kez ve sadece TV+’ta yayınlanıyor.

2500’den fazla dizi ve film

TV+, gişe rekortmeni filmler, dünyanın takip ettiği diziler ve 80 HD ve 5 4K Ultra HD olmak üzere 150’den fazla canlı TV kanalını kullanıcılarına sunuyor. Platform, 2500’den fazla içerikle film ve dizi izleme keyfini kullanıcının istediği anda istediği yere taşıyor. TV+’ta çocuklar için de seçenekler mevcut. TV+ Çocuk ile en sevilen animasyonlar, çizgi filmler, çizgi diziler de kullanıcılarla buluşuyor. TV+ yüksek yayın kalitesi, televizyon, cep telefonları ya da tabletler üzerinden kullanım imkanı, yayını 24 saate kadar geriye alabilme özelliğinin yanı sıra izleyicilere 10 saniyelik periyodlarla geri ve ileri alma seçeneği de sunuyor.