Lifecell Tech Drone Ligi şampiyonları belli oldu

Yeni nesil dijital operatör markası Lifecell’in isim sponsorluğunda gerçekleştirilen Lifecell Tech Drone Ligi’nde mutlu sona ulaşan isim Vince Irie nam-ı diğer Jedeye oldu. Dünyanın en hızlı gelişen sporlarından biri olarak değerlendirilen drone yarışlarının finalini büyük bir kalabalık takip ederken nefes kesici yarışları Acun Ilıcalı ve İzzet Öz gibi ünlü isimler de izledi.

Yeni nesil dijital operatör markası Lifecell’in isim sponsorluğunda gerçekleştirilen Lifecell Tech Drone League 2018 finalleri sonunda, yetenekli pilotların en iyileri belli oldu. 33 pilotun yarıştığı ligde 4 pilot finale kalma başarısını göstermişti. Büyük bir kalabalığın takip ettiği final mücadelesini izleyenler arasında ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı ve Türkiye’nin en önemli prodüktörlerinden biri olan İzzet Öz de yer aldı.

Heyecan dolu yarışlar sonunda Lifecell Tech Drone Ligi 2018 sezonunun şampiyonu 168 puanla Hollandalı yarışmacı Vince Irie nam-ı diğer Jedeye olurken ikincilik 140 puanla BowFPV olarak tanınan Berat Özdemir’e, üçüncülük de 132 puanla buqrakk.fpv olarak bilinen Buğra Kaan Kabakçı’ya gitti. Şampiyon Jedeye Lifecell’den Huawei Mate 10 Pro kazanırken podyumu tamamlayan BowFPV ve buqrakk.fpv ise Huawei P20 Lite telefonların sahibi oldu.

Sürpriz hediyeler Lifecell’den

Bununla birlikte finalleri izleyen seyirciler hem drone uçuş eğitimi aldı hem de sürpriz hediyeler kazandı. Drone simülatörü sayesinde pilotların yarıştığı pistte yarışmanın heyecanını yaşayan izleyiciler, e-spor turnuvalarına katıldı, VR oyunları oynadı. Eğitimlerde ve turnuvalarda başarılı olan katılımcılar Lifecell’den sürpriz ödüller kazandı. Ayrıca finallerde Derya Bozkurt ve drone pilotları seyircileri çok eğlendiren bir de konser verdiler.

Drone soruları cevaplarını Yaani’de buldu

Öte yandan Lifecell Tech Drone League ile ilgili son gelişmeler Türkiye’nin iletişim ve yaşam platformu BiP’in Keşfet bölümündeki Lifecell kanalından takip edildi. Lifecell Tech Drone League’de dünyaca ünlü drone pilotları, Türkiye’nin yerli ve milli arama motoru Yaani’de drone’larla ilgili en çok aranan soruları etkinlik boyunca cevaplarken, yarışseverler de Lifecell Tech Drone League final etabını, Lifecell sosyal medya hesaplarından etkinlik boyunca aktif olarak takip ettiler.

 

LIFECELL hakkında

Lifecell, müşterilerinin iletişim ve eğlence ihtiyaçlarını karşılayarak, interneti müşterileri için daha ulaşılabilir, daha kolay ve daha faydalı kılan, böylelikle müşterilerine daha fazla yaratmak, daha fazla paylaşmak, daha fazla ilham vermek için imkan sunan yeni nesil dijital operatör markasıdır.