Kristal Elma’ya Turkcell damgası

Türkiye’nin en önemli pazarlama ve yaratıcılık etkinliği Kristal Elma Ödülleri’nden Turkcell’e ödül yağdı. Turkcell, ödül gecesinde 3’ü kristal olmak üzere toplamda 15 ödül kazandı. Kristal Elma, ayrıca Turkcell’i son 30 yılın yaratıcılığa cesaret veren reklamvereni olarak seçti.

Turkcell, Reklamcılar Derneği tarafından düzenlenen Kristal Elma Festivali kapsamında gerçekleştirilen törende geceye damgasını vurdu. Türkiye’nin en yaratıcı reklamlarının ödüllendirildiği gecede Turkcell, 3’ü kristal olmak üzere tam 15 kategoride ödül aldı. Turkcell ayrıca 30 yılın yaratıcılığa cesaret veren reklamvereni ödülünün de sahibi oldu. Pazarlama ve iletişim dünyasını buluşturan Kristal Elma Ödülleri’nde Bölge, Tasarım, Uygulamada Mükemmellik, Medya, Açık Hava, Radyo, Basın kategorilerinde ödüller dağıtıldı.

‘Hayata bağlamaya devam edeceğiz’

 

Kristal Elma ödüllerine yönelik görüşlerini paylaşan Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün şunları söyledi: “Dünyanın ilk dijital operatörü olarak, çeyrek asırlık deneyimimizle, müşterilerimizin her anını, günlerinin 1440 dakikasını daha güzel kılabilmek, ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmek için çalışıyoruz. İnsanların daha çok internet kullanma alışkanlıklarından yola çıkarak, arama dahil tüm iletişim ihtiyaçlarının internet üzerinden karşılanabildiği Lifecell markamızı çıkardık. Lifecell Mix paketlerimizle, müşterilerimize en çok kullandıkları uygulamaları kendilerinin seçebilmesini ve tek bir paket altında toplayabilmelerini sağladık. Şunu gördük ki, bu markaya yönelik yaptığımız tüm işlerimiz ödüle dönüştü. Bununla yetinmedik, insana dokunan teknolojiler geliştirmeyi en öncelikli stratejimiz olarak belirledik. Görme ve işitme engelliler için hayata geçirdiğimiz projeler ve Suriyeli mültecilerin gündelik hayata adapte olabilmelerini sağlayan Merhaba Umut ile kazandığımız ödüller bizim için çok değerli ve ayrı bir motivasyon kaynağı. Bunun yanı sıra 30 yılını deviren Kristal Elma gibi köklü bir organizasyonda ‘30 Yılın Yaratıcılığa Cesaret Veren Reklamverenleri’ arasında yer almak ayrıca mutluluk verici. Türkiye’nin Turkcell’i olarak hayata bağlamaya devam edeceğiz.”

Turkcell’in ödülleri

 1. 30 Yılın Yaratıcılığa Cesaret Veren Reklamvereni Ödülü
 2. En İyi Reklam Müziği Düzenlemesi – Jingle Jackson Lifecell Lansman Filmi – KRİSTAL
 3. Online Film – Teknoloji Hizmetleri – Lifecell İnanılmaz Şeyler – KRİSTAL
 4. Medya – Ev Dışı Kullanımı – Durak Şarkıları – TBWA\Istanbul – KRİSTAL
 5. Medya – Mobil Uygulama Kullanımı – BiP Hayvan Sticker – Rafineri – GÜMÜŞ
 6. Yerel Kullanım – Merhaba Umut – BPN İstanbul – GÜMÜŞ
 7. En İyi Entegre Kampanya – LifecellMix/Yiyosa Gelin – Rafineri – GÜMÜŞ
 8. Radyo – Hizmet – Turkcell Gücü – Rafineri – GÜMÜŞ
 9. Sosyal Medya – Sosyal Sorumluluk İletişimi – Merhaba Umut – Rafineri – GÜMÜŞ
 10. Online Film/Viral Fiml – UpCall Lansman Rafineri-Vana Film, Sync Booth London GÜMÜŞ
 11. Basın – Teknoloji Hizmetleri –Turkcell Gücü – Rafineri-BRONZ
 12. Basın – Teknoloji Hizmetleri – BiP Haber – BRONZ
 13. TV ve Sinema – Teknoloji Hizmetleri – Taht Oyunları Turkcell Fiber – Rafineri – BRONZ
 14. Online Film – Toplumsal Sorumluluk – Merhaba Umut – Rafineri – BRONZ
 15. Entegre Kampanyalar – Hizmet – Lifecell Mix/Yiyosa Gelin – Rafineri – BRONZ