Gençlere göre “en cool” Turkcell

Pazarlama dergisi Marketing Türkiye’nin gençler arasında yaptığı “Cool Markalar” araştırmasına göre Türkiye’nin “en cool GSM operatörü” %58,8 ile Turkcell oldu.

35 milyon müşterisini daha iyi anlayarak onların ihtiyaçlarını daha hızlı karşılamak için çalışan Turkcell, gençler tarafından Türkiye’nin en cool GSM operatörü seçildi. Pazarlama dergisi Marketing Türkiye’nin imza attığı “Cool Markalar” araştırmasında Turkcell %58,8’lik beğeni oranıyla açık ara lider oldu.

Gençlerin havalı bir şeyi betimlemek için kullandıkları “cool” kavramından yola çıkan Marketing Türkiye için “Cool Markalar” araştırmasını Roamler Türkiye gerçekleştirdi. Sunduğu yaşam tarzıyla hedef kitlenin gönlüne girmeyi başaran markaları belirleyen ve bu yıl ikinci kez yapılan araştırmada, Turkcell geçen sene de olduğu gibi yine liderlik koltuğunu bırakmadı. Roamler Türkiye’nin mobil uygulaması üzerinde, crowdsourcing yöntemiyle gerçekleştirdiği araştırmaya katılanların yüzde 83’ü 15-34 yaşları arasındayken, en baskın yaş grubunu yüzde 30 ile 20-24 yaş aralığındaki kullanıcılar oluşturdu.

Çok geniş bir kitlenin memnuniyetini en üst düzeyde tutmak ve sadakatini sağlamak için en ileri teknolojiyi, avantajlı fiyatlarla sunan Turkcell, Türkiye’nin gençlik kulübü gnçtrkcll ile de gençlerin ihtiyaçlarını tek bir kanaldan karşılıyor. Gnçtrkcll ile dünya çapında da merak uyandıran projelere imza atan Turkcell, sadece gençlere özel olarak sunduğu ürün, hizmet ve kampanyalarla fark yaratırken gnçtrkcll’lilerin de kalbini fethediyor.