fizy’de yılın ‘EN’leri belli oldu

fizy’de 2022 yılında en çok dinlenen, beğenilen ve paylaşılan sanatçı ve şarkılar açıklandı. Bu yıl fizy’de en çok dinlenen sanatçı Sefo olurken, en çok paylaşılanlar arasında KÖFN’ün Bi’ Tek Ben Anlarım şarkısı ilk sırada yer aldı. Ayrıca fizy kullanıcıları en çok Mustafa Ceceli’nin ‘Salıncak’ adlı şarkısını dinledi. 2022’de müzik tutkunları rap, pop, arabesk ve alternatif müzik türlerini tercih etti.

Türkiye’nin dijital müzik platformu fizy, 2022 yılında da müzik tutkunlarının tercihi oldu. Bu yıl fizy’de en çok dinlenen sanatçılar arasında Sefo ilk sırada yer alırken, fizy kullanıcıları en çok Mustafa Ceceli’nin ‘Salıncak’ adlı şarkısını dinledi. Bu yıl en çok beğeniyi KÖFN’ün Bi’ Tek Ben Anlarım şarkısı alırken, aynı şarkı en çok paylaşılanlar listesinde öne çıktı. Yılın en çok aratılan şarkıcısı ise Sefo oldu.

 

İlk sırada İstanbul var

Bu yıl en çok fizy dinleyen ilk 10 şehir arasında İstanbul ilk sırada yer aldı. İstanbul’dan sonra platformun en çok dinlendiği şehirler Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Kayseri, Konya ve Gaziantep olarak sıralandı.

 

En çok dinlenen listeler

2022 yılında fizy’de en çok rap, pop, arabesk ve alternatif müzik türleri dinlendi. Kullanıcıların tercihleriyle oluşan algoritma listeleri hariç, yılın en çok dinlenen listeleri arasında fizy Top 50 Yerli, Eskimeyen Şarkılar, fizy Top 50 Yabancı, Kafamda Sürekli Çalanlar ve fizy Pop dikkat çekti.