fizy yeni yılda da müzikseverlerin tercih oldu

Türkiye’nin dijital müzik platformu fizy, yeni yılın ilk ayında da müzik tutkunlarının tercihi oldu. Ocak ayında fizy’de en fazla dinlenen içeriklerin başında Mustafa Ceceli & Nigar Muharrem’in ‘Salıncak’, Cem Adrian & Mark Eliyahu’nun ‘Kül’, Uzi’nin ‘Paparazzi’ şarkıları geldi. Müzikseverlerin Ocak’ta en fazla paylaştığı şarkılar arasında ise Mahsun Kırmızıgül’ün ‘Hoş Geldin’ ve ‘Canın Sağolsun’u yer aldı.

Türkiye’nin dijital müzik platformu fizy, yeni yılda da müzik tutkunlarının tercihi oldu. Ocak ayında fizy’de en fazla dinlenen ve beğenilen parçalar arasında Mustafa Ceceli & Nigar Muharrem’in ‘Salıncak’ı, Cem Adrian & Mark Eliyahu’nun ‘Kül’ü, Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş’un Ebru Yaşar ile seslendirdiği ‘İçime Ata Ata’sı, ve İkilem’in ‘Bu Saatten Sonra’sı yer aldı. INNA’nın ‘UP’, Edis’in ’Arıyorum’, Oğuzhan Koç’un ‘Aşkın Mevsimi’ ve Uzi’nin ‘Paparazzi’ isimli şarkıları da Ocak’ın en çok dinlenen listelerine girdi.

Ocak ayında fizy’li müzik tutkunlarının en çok paylaştığı şarkılar arasında Sinan Akçıl’ın Mustafa Ceceli ve Merve Özbey’le birlikte seslendirdiği ‘Durum Çok Acil’, Mahsun Kırmızıgül’ün ‘Canın Sağolsun’ ve ‘Hoş Geldin’, Yüzyüzeyken Konuşuruz’un ‘Dinle Beni Bi’ ve ‘Sen Varsın Diye’ şarkıları yer aldı. Tuğçe Kandemir’in ‘Saçlarıma Yıldız Takana’ şarkısı da en çok paylaşılan parçalardan oldu.

Ocak ayında fizy’de en fazla dinlenen isimler Müslüm Gürses, Sezen Aksu, Edis, Mahsun Kırmızıgül, Ahmet Kaya, İbrahim Tatlıses, Uzi, Cem Adrian, Ebru Gündeş ve Oğuzhan Koç oldu.

 

fizy’nin en çok dinlenen listelerinden rap yeni yılda zirvede

Zengin repertuarı ile dinleyicilerine keyifli dakikalar yaşatan fizy’de Ocak ayında en çok dinlenen tür rap oldu. Rap tarzı sırasıyla ‘Pop’, ‘Best Of’, ‘Klasik Müzik’, ‘Arabesk’, ‘Rock’ ve ’Alternative’ takip etti.

fizy editörleri tarafından titizlikle hazırlanan ve dinleyicilere birbirinden farklı alternatifler sunan fizy listelerinde en çok tercih edilenler ise şöyle sıralandı: ‘Yepyeni’, ‘2021 Top 50 Yerli’, ‘Parti 2021’, ‘fizy Pop’, ‘Arkada Çalsın’, ‘fizy Rap’, ‘Günün Listesi’, ‘90’lara Dönüş’

Ocak’ta fizy’yi en çok dinleyen şehir İstanbul oldu. İstanbul’u sırasıyla Ankara, İzmir, Konya, Adana, Bursa, Diyarbakır, Antalya ve Gaziantep takip etti.