fizy 22. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda sahne gençlerin

Türkiye’nin en sevilen dijital müzik platformu fizy sponsorluğunda bu yıl 22. kez düzenlenen Liseler Arası Müzik Yarışması’nda geleceğin müzik yıldızları sahne performanslarını sergilemeye başladı. Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki İstanbul elemelerinde sahneye çıkan 10 ilden 232 lise, muhteşem performansıyla göz kamaştırdı. 3 gün süren ve festival havasında geçen elemelerde kıyasıya rekabet vardı. Büyük heyecana sahne olan elemeler, Ankara ve İzmir’de devam edecek.

“Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip fizy 22. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda sahne heyecanı İstanbul’da üç gün süren ilk elemeyle başladı. Festival havasında geçen Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki elemelerde gençler, kendilerini desteklemek için gelen okul arkadaşlarıyla birlikte heyecan dolu anlar yaşadı. Geleceğin yıldız adaylarının muhteşem performansıyla göz kamaştırdığı ve kıyasıya geçen İstanbul elemelerinde; Kocaeli, Bursa, Edirne, Gaziantep, İstanbul, Kırklareli, Sakarya, Tekirdağ, Trabzon ve Yalova’dan gelen 232 lise yarıştı. Elemelerde en iyi performansı sergileyen okullar, finale yükselme şansı yakaladı.

 

fizy’de oylama vakti

 

Gençleri profesyonel sahnede ağırlayan ve hayallerini gerçekleştiren yarışmanın eleme heyecanı 29 ve 30 Mart tarihlerinde Ankara ve 5 ve 6 Nisan tarihlerindeki İzmir elemeleriyle devam edecek. Hem İstanbul’da hem de Ankara ve İzmir’de sahneye çıkan ve performans sergileyen grupların video’ları Türkiye’nin en popüler dijital müzik platformu fizy üzerinden dinlenerek oy verilebilecek.  Elemede finale çıkma hakkı kazanamayan okullar arasından, fizy üzerinden izlenip en çok beğeniyi kazanan 6 okul, finale çıkmaya hak kazanan 30 performans arasına katılma şansını yakalayacak. İl elemeleri ve fizy üzerinden gelen oylarla seçilen toplam 36 okul finalde tekrar sahne alacak. fizy üzerinden devam edecek oylama ve destek organizasyonu #OKULUNUOYLASANA hashtag’i üzerinden sosyal medyada da takip edilebilecek.

 

Büyük finalde muhteşem ödüller

fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen, “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması için 81 ildeki 8.000 liseliyi birbirinden değerli ödüller de bekliyor. Yarışmanın ‘İcra’ dalında ilk üçe giren gruplar sırasıyla 10 bin TL, 7500 TL ve 5000 TL’nin sahibi olacak. Orkestra ve Sahne Performansı dallarında en yüksek oyu alan grup 6000 TL’nin sahibi olurken, ikinciye 4000 TL ve üçüncüye ise 2.000 TL’lik para ödülü verilecek. Kız Solist, Erkek Solist ve Enstrüman dallarında da ilk üçe giren yarışmacılar 3000 TL, 2000 TL ve 1000 TL’nin sahibi olacak. Üstün Başarı gösteren ilk üç grup ise Okan Üniversitesi Konservatuvarı’nda eğitim bursu almaya hak kazanacak.

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye http://fizy.com/lmy adresinden ulaşmak mümkün.