fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması heyecanı başladı

Türkiye’nin müzik platformu fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen, 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda geri sayım başladı. Her yıl büyük heyecana sahne olan ve geleceğin starlarını keşfeden yarışma, liseli genç yetenekler tarafından merakla beklenmekte. “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” unvanına sahip, fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda başvurular
8 Ocak Pazartesi itibariyle okullarda başladı.

Müzik aşkıyla yanıp tutuşan gençler, gerçek müzik deneyimini fizy ile yaşamaya devam ediyor. Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonu “fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması” heyecanı adım adım yaklaşıyor. Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde End Productions tarafından aralıksız 21 senedir yapılan yarışma, genç müzik yeteneklerini keşfetmek için çalışmalarını durmaksızın sürdürüyor.

 

Türkan Şoray’dan yıldız adaylarına önemli mesaj

 

Geçtiğimiz yıl düzenlenen yarışmanın finaline katılan Türk sinemasının ‘Sultanı’ Türkan Şoray, bu yıl yarışmaya başvuracak olan genç seslere önemli bir mesaj gönderdi. Sultan; “Hayallerinizi gerçekleştirin, asla vazgeçmeyin” diyerek katılımcıları yüreklendirdi.

 

Müzik endüstrisine katkı sağlayan, yeteneklerin önünü açan, gençlere gerçek bir yarışma ortamında performanslarını sergileme şansı sağlayan organizasyon; sesine ve sahne performansına güvenen tüm liseli gençlere açık.

 

Türkiye genelinde yaklaşık 8000 okula duyurulacak olan yarışmada, geleceğin yıldız adayları en iyi olma mücadelesi verecek.

 

6 dalda para ödülü

 

Yarışmada dereceye girecek grupların başarısı para ödülüyle taçlandırılacak. Dereceye girenlere toplam 6 dalda, 70 bin TL para ödülü verilecek.

 

İcra dalında ilk üçe giren gruplar için…

 

1.lik Ödülü … 10.000 TL

2.lik Ödülü … 7.500 TL

3.lük Ödülü … 5.000 TL

 

Orkestra ve Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için…

 

1.lik Ödülü … 6.000 TL

2.lik Ödülü … 4.000 TL

3.lük Ödülü … 2.000 TL

 

Kız Solist, Erkek Solist ve Enstrüman dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için…

 

1.lik Ödülü … 3.000 TL

2.lik ödülü … 2.000 TL

3.lük ödülü … 1.000 TL

 

Ayrıca, jürinin performanslarına göre belirleyeceği 3 yarışmacıya, eğitim sponsoru Okan Üniversitesi tarafından karşılıksız eğitim bursu verilecektir.

 

fizy’den heyecana destek

 

Yarışma süresince eleme heyecanı sürerken fizy uygulaması üzerinden oylama yapılabilecek, katılımcıların performansları fizy’den değerlendirebilecek.

 

fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’na katılım ve ayrıntılı bilgi için fizy.com/lmy adresini ziyaret edebilir, katılım formu ve yarışma şartnamesine buradan ulaşabilirsiniz.