Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası’na Türkiye damga vurdu

Türkiye’de sporun en büyük destekçisi Turkcell’in ana sponsorluğunu üstlendiği, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun (TÜSF) genç sporcuları bu kez Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Turnuvası’nda rekordan rekora koştu. Türkiye’nin ev sahipliğinde Samsun’da gerçekleştirilen FISU Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası’nda milli sporcular 36 altın, 34 gümüş ve 64 bronz madalya olmak üzere toplam 134 madalya kazandı.

Türkiye’de sporun en büyük destekçisi Turkcell’in ana sponsorluğunu üstlendiği Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun (TÜSF) genç sporcuları, ülkemize büyük bir başarı daha kazandırdı. Türkiye’nin ev sahipliğinde Samsun’da gerçekleştirilen FİSU Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası’na ay yıldızlı sporcular adeta damga vurdu. Şampiyonaya Güreş, Boks, Karate, Muaythai, Wushu ve Sambo branşlarında iki takımla katılan Türkiye, organizasyonu 36 altın, 34 gümüş ve 64 bronz madalya olmak üzere toplam 134 madalya ile noktaladı.

Toplamda 202 sporcu ile organizasyona katılan Türkiye, kazandığı madalyalarla da FISU Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası’nda birinciliği elde etti. Ay-yıldızlılar böylece organizasyon tarihindeki altın ve gümüş madalya sayılarını 107’şere, bronz madalya sayısını da 164’e yükseltmiş oldu.