Dünya futbolu İstanbul’da buluştu

Kulüpler Birliği Vakfı’nın ev sahipliği yaptığı ve futbol dünyasının birbirinden önemli isimlerinin katıldığı Uluslararası Futbol Zirvesi, Turkcell’in ana sponsorluğunda 28 Ocak Perşembe günü gerçekleşti. Uluslararası Futbol Zirvesi’nin katılımcıları arasında UEFA Onursal Üyesi Şenes Erzik, Chelsea ve Manchester United eski CEO’su Peter Kenyon, Borussia Mönchengladbach Başkanı Rolf Königs, Premier Lig Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Nic Coward, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu gibi isimler yer aldı.

Turkcell’in ana sponsorluğunda düzenlenen ve spor dünyasının birbirinden önemli isimlerinin katıldığı Kulüpler Birliği Vakfı Uluslararası Futbol Zirvesi 28 Ocak Perşembe günü (yarın) İstanbul’da gerçekleşti. Birçok önemli spor adamının konuşmacı olarak katıldığı zirvede Türk futbolunun geleceği konuşuldu.

Uluslararası ve ulusal birçok futbol adamının katıldığı ve gün boyu dört ayrı oturumda gerçekleşen zirvede UEFA Onursal Üyesi Şenes Erzik, Chelsea ve Manchester United eski CEO’su Peter Kenyon, Borussia Mönchengladbach Başkanı Rolf Königs,  Premier Lig Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Nic Coward, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu yer aldı. Zirve’de Avrupa liglerinin yönetim modelleri, futbol ekonomisinin gelişimi, dijital ve mobil medyanın futbola etkisi ve futbolu bir deneyime dönüştürmenin önemi gibi konular konuşuldu.

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ: “Ligimizi dünyanın dört büyük liginden biri yapmayı hedefliyoruz”

Futbolun tüm paydaşlarıyla ve değerli sponsorların desteğiyle profesyonel Türkiye ligini 2020 yılında dünyanın dört büyük liginden biri yapmayı hedefliyoruz. Futbol zirvesini geleneksel bir hale getireceğiz ve önümüzdeki aylarda buna  benzer birçok vesileyle bir araya geleceğiz. Daha bu ilk aşamada bizi destekleyen ve vakfımızın resmi sponsoru olan Turkcell’e teşekkürlerimizi sunarız.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu: “Kulüpler Birliği Vakfı ile Türk futbolunun marka değerini arttıracağız”

“Biz Turkcell Türkiye’nin hizmetinde diyor, Türk futbolunun gelişmesini amaçlayan kurumlara 2002 yılından beri verdiğimiz desteklerle futbolumuzun marka değerini artırmak için çalışıyoruz. Bu destekler kapsamında Ocak ayının başında Kulüpler Birliği Vakfı’nın ana sponsoru olduk. İşbirliğimizin ilk çalışması olan Uluslararası Futbol Zirvesi’nde de dünya futbolunun önde gelen isimlerini bir araya getirdik. Ülke futbolunun geleceğine dair konulara değinme fırsatı bulduk. Ligimizin marka değerini yükseltme sürecine katkı sağladığımız ve Kulüpler Birliği Vakfı ile bu zirveyi hayata geçirdiğimiz için çok mutluyuz” şeklinde konuştu.