Banu İşçi Sezen’e 3. Kez Liderlik Ödülü

Turkcell Akademi’nin Genel Müdürü Banu İşçi Sezen, Hindistan’da düzenlenen Dünya İnsan Kaynakları Kongresi’ndeki Dünya Kadın Liderleri Ödülleri etkinliğinde, “Telekom ve İnternet Sektöründe Kadın Lider” ödülüne layık görüldü. Banu İşçi Sezen böylece 3. kez liderlik ödülüne sahip oldu.

 

Türkiye’nin ilk kurumsal üniversitesi Turkcell Akademi’nin gelişiminde büyük katkısı bulunan Turkcell Akademi Genel Müdürü Banu İşçi Sezen, Dünya İK Kongresi’nde (World HRD Congress) 3.kez liderlik ödülünü aldı. Banu İşçi Sezen, bu yıl 28.’si düzenlenen kongrede “Telekom ve İnternet Sektöründe Kadın Lider” ödülüne layık görüldü. Oluşturduğu stratejilerle, eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle pek çok ilki hayata geçiren ve Turkcell Akademi’nin başarılı şekilde bugünlere gelmesini sağlayan Sezen, Dünya İK Zirvesi tarafından daha önce de “İK’da Teknolojinin Stratejik Kullanımında Dünyanın Etkin Lideri’’ arasında gösterilmiş ve ödül almıştı.

 

“Eğitimde teknolojiyi kullanarak öncü olduk”

133 ülkeden yaklaşık 2000’den fazla uluslararası katılımcının yer aldığı etkinlikte kendisine takdim edilen bu önemli ödül dolayısıyla gurur duyduğunu belirten Turkcell Akademi Genel Müdürü Banu İşçi Sezen, “Turkcell’in dijital operatör olarak sunduğu teknoloji gücü ve bilgi birikimini, eğitim alanında da dünyaya örnek olacak uygulamalarla hayata geçirerek, toplumda fark yaratacak işlere imza attık. Dünya İK Zirvesi tarafından bu adımlarımızın takdirle karşılanması bizim için mutluluk verici. Bu başarının temelinde insana, sektöre ve topluma değer katma heyecanımız yer alıyor.

Türkiye’de eğitimde teknolojiyi kullanarak öncü olduğumuz birçok uygulamayı hayata geçirdik. Turkcell Akademi ile bireylerin gelişimini sürekli kılmak için eğitim teknolojilerine yaptığımız yatırım sayesinde, zaman ve mekan sınırlaması olmaksızın verdiğimiz eğitimlerle milyonlara ulaştık. Türkiye’de teknolojiyle kadın istihdamını güçlendirmek, teknolojiyi tüketen değil yerli insan kaynağıyla üreten olmak için birçok alana yatırım yaptık. Ekonomide inovasyon ile fark yaratan nesiller yetiştirmek vizyonuyla hayata geçirdiğimiz “Geleceği Yazan Kadınlar” projesinde topluma kattığımız değer neticesinde ödüle layık görülmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’de ve dünyada birçok insanın yaşamına değer katmak için teknolojiyi fırsata çevirmeye, platformumuzu büyütmeye, yeni öğrenme çözümleri ve içeriklerle ‘insana’ faydalı olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Farklı sektörlerden kadın liderlere ödül veriliyor

 

Dünya İK Kongresi kapsamında farklı sektörlerden kadın liderlere ödül veriliyor. Yaptıkları işlerle damga vuran ve topluma değer katan isimleri öne çıkaran organizasyon, liderlik vasıflarıyla işlerini iyiden mükemmele dönüştüren isimleri takdir ediyor. Çevik bir organizasyon kurmayı gerçek liderliğin işareti olarak tanımlayan organizasyon, liderlerin fark yaratarak işlerini daha iyi hale getirmek için dönüştürme gücüne sahip olması gerektiğini savunuyor. Bu anlamda değişim ve dönüşüm bir liderin karakteristiği olmalı. Bu kapsamda Dünya Kadın Liderler Ödülleri, dünya rekabetçilik standartlarına göre hükümetleri ve şirketleri ileriye taşıyan modern ekonomik, teknolojik ve yönetimsel metodolojiler geliştiren stratejik ve ilham veren kadın liderleri seçiyor.