Ampute Milli Futbol Takımı, Dünya Kupası’nda sahne alıyor

Kurulduğu günden bu yana Türk sporunun yanında olan Turkcell’in ana sponsorluğunu üstlendiği Türkiye Ampute Milli Futbol Takımı, Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenecek Ampute Futbol Dünya Kupası’nda sahne alacak. Ay-Yıldızlılar, turnuvanın açılış maçında 30 Eylül Cuma günü saat 20:00’de Fenerbahçe Ülker Stadyumu’nda Fransa’yla karşılaşacak.

Kurulduğu günden bu yana Türk sporunun yanında olan Turkcell’in en başından itibaren ana sponsorluğunu üstlendiği Türkiye Ampute Milli Futbol Takımı, 30 Eylül – 09 Ekim tarihlerinde Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenecek Ampute Futbol Dünya Kupası’nda sahne alacak. Meksika’daki son Dünya Kupası’nda ikinci olan Ampute Milli Futbol Takımı, ülkemizdeki Dünya Kupası’nda A Grubu’nda Haiti, Fransa ve Liberya’yla mücadele edecek.

 

80 karşılaşma oynanacak

Ay-Yıldızlılar, turnuvanın açılış maçında 30 Eylül Cuma günü saat 20:00’de Fenerbahçe Ülker Stadyumu’nda Fransa’yla karşılaşacak. Beş kıtadan 24 ülkenin mücadele edeceği 2022 Dünya Kupası’nda 80 karşılaşma oynanacak. Dünya Kupası’nın finali ise 9 Ekim Pazar günü Galatasaray NEF Stadyumu’nda olacak.